Karpacka myśl szkoleniowa

62
DSC 0375

DSC 0375

Wspólny projekt Futbol ponad granicami mający za zadanie zintegrować i bliżej poznać sposób działania środowisk piłkarskich Polski i Słowacji spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno działaczy, trenerów, sędziów oraz samych piłkarzy w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej. 24.06.br. została przeprowadzona konferencja online kierowana do trenerów.

Konferencję otworzył wiceprezes Podkarpackiego ZPN Jacek Adamski. Głównym wykładowcą był Skaut Regionalny PZPN oraz II trener Młodzieżowych Reprezentacji Polski na co dzień mieszkający w Krośnie Marcin Włodarski. Tematyka konferencji „Szkolenie dzieci i młodzieży kategoriach wiekowych G2/U6 – D1/U13”, została przedstawiona w sposób zrozumiały i atrakcyjny, tym bardziej, że Marcin Włodarski ma bardzo duże doświadczenie w szkoleniu w tym przedziale wiekowym – jeszcze nie tak dawno był szefem Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie oraz kilkakrotnie wyjeżdżał do „Benfiki” Lizbona, aby jeszcze lepiej poznać i zrozumieć główne założenia szkoleniowe w tym przedziale wiekowym. Podczas wykładu skupił się, raz na planowaniu szkolenia, dwa na doborze środków treningowych pozwalających w optymalny sposób przygotować zawodnika do rozumienia gry.

DSC 0372

Ze strony Podkarpackiego ZPN udział w szkoleniu wzięło 15 trenerów, podobną ilość trenerów odnotowaliśmy po stronie słowackiej, cieszy nas to, że w szkoleniu wzięły udział również kobiety. Z innej strony niż zwykle pokazał się dobrze znany na Podkarpaciu absolwent kursu UEFA A w Rzeszowie – Słowak, Peter Basista, który wystąpił, tym razem w roli tłumacza.

DSC 0383

Kolejnym etapem szkolenia trenerów będzie część praktyczna, którą przeprowadzimy w dniach 10-11.09.br. w WIKI Sanok.

DSC 0354

Mamy nadzieję, że tego typu szkolenia to dopiero początek współpracy Polsko – Słowackiej, tym bardziej, że już po pierwszym szkoleniu opinia trenerów jest taka, że to kolejny doskonały projekt opracowany przez działaczy Podkarpackiego ZPN pozwalający podnieść poziom szkolenia na wyższy poziom.

Trener Koordynator

Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Henryk Rożek