Futbol ponad granicami – sędziowie po szkoleniu online

77
DSC 0349

DSC 0349

Za nami pierwsza część szkolenia sędziów z Podkarpacia i Koszyc realizowana w ramach projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020r., Szkolenie kierowane było do młodych, perspektywicznych sędzi i sędziów z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz reprezentujących po słowackiej stronie jego odpowiednik w regionie Koszyc.

DSC 0331

Zajęcia online na platformie TEAMS w aspekcie przepisów gry w piłkę nożną na temat atak nogami, kiedy faul, kiedy napomnienia oraz przewinienia w polu karnym przeprowadził obserwator szczebla centralnego, a zarazem przewodniczący Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Stęchłego przy udziale byłego piłkarza m.in. Stali Rzeszów, Polonii Bytom, czy MSK Zilina – Petera Basisty, który pełnił rolę tłumacza.

DSC 0329

W warsztatach online uczestniczyła 30-osobowa grupa młodych sędzi i sędziów z Polski i Słowacji (rejon podkarpacia i rejon Koszyc). Celem projektu jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji, które są niezbędne do właściwego prowadzenia zawodów jako sędzia piłkarski. Zadaniem projektu jest również pozyskanie oraz kształcenie następnych pokoleń młodych sędziów i przygotowywanie ich do prowadzenia zawodów nawet na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

DSC 0352

To pierwsza część programu szkoleniowego dla młodych sędziów realizowana w formie online, we wrześniu planowany jest dwudniowy zjazd, wypełniony intensywnym szkoleniem praktycznym.

plakat A3