Futbol ponad granicami – informacje

75
plakat A3

plakat A3

Spotkanie robocze grupy mikroprojektu

IMG 20210521 144900

W piątek, 14 maja w siedzibie Podk. ZPN doszło do spotkania roboczego osób zaangażowanych w organizację mikroprojektu „Futbol ponad Granicami”

W spotkaniu wzięli udział Przemysław Górski – główny koordynator projektu, M. Stachowicz – Asystent Projektu, Henryk Rożek – koordynujący sprawy szkolenia dla trenerów, Grzegorz Stęchły – Przewodniczący Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN oraz pracownicy Biura Podk. ZPN zaangażowani w organizację mikroprojektu – A. Dzierżak, K. Kozak, K. Hajduk oraz S. Ferenc.

IMG 20210521 144913

Podczas spotkania przedyskutowano poszczególne etapy projektu, wymieniono się spostrzeżeniami oraz nakreślono plan najbliższych działań.

IMG 20210521 144923

plakat A3

————-

44815383 4B3D 4929 B868 FA95E98DC2E9

12 czerwca odbyło się spotkanie organizacyjne w ramach realizowanego przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie projektu pt. Futbol ponad granicami dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

7CD33C37 42BB 482D 8314 051FB94E23EC

Podczas wizyty w Związku w Koszycach zostały omówione kierunki działań, tak aby osiągnąć zamierzone rezultaty i wskaźniku projektu. Spotkanie miało za zadanie przygotowanie się wspólnie z partnerem do pierwszego etapu organizacji szkoleń dla sędziów i trenerów, którego celem będzie podniesienie jakości szkoleń i wyselekcjonowanie grup trenerskich i sędziowskich oraz wspólne wypracowanie innowacyjnych metod szkolenia, podnoszących kompetencje, wiedzę sędziów i trenerów podkarpackich jak i koszyckich struktur piłkarskich.

09ABEA45 DF06 4175 85D6 5DA5F7321AD7

plakat A3

———

Futbol ponad granicami – sędziowie po szkoleniu online

DSC 0349

Za nami pierwsza część szkolenia sędziów z Podkarpacia i Koszyc realizowana w ramach projektu „Futbol ponad granicami” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020r., Szkolenie kierowane było do młodych, perspektywicznych sędzi i sędziów z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz reprezentujących po słowackiej stronie jego odpowiednik w regionie Koszyc.


DSC 0331

Zajęcia online na platformie TEAMS w aspekcie przepisów gry w piłkę nożną na temat atak nogami, kiedy faul, kiedy napomnienia oraz przewinienia w polu karnym przeprowadził obserwator szczebla centralnego, a zarazem przewodniczący Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Stęchłego przy udziale byłego piłkarza m.in. Stali Rzeszów, Polonii Bytom, czy MSK Zilina – Petera Basisty, który pełnił rolę tłumacza.

DSC 0329

W warsztatach online uczestniczyła 30-osobowa grupa młodych sędzi i sędziów z Polski i Słowacji (rejon podkarpacia i rejon Koszyc). Celem projektu jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji, które są niezbędne do właściwego prowadzenia zawodów jako sędzia piłkarski. Zadaniem projektu jest również pozyskanie oraz kształcenie następnych pokoleń młodych sędziów i przygotowywanie ich do prowadzenia zawodów nawet na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

DSC 0352

To pierwsza część programu szkoleniowego dla młodych sędziów realizowana w formie online, we wrześniu planowany jest dwudniowy zjazd, wypełniony intensywnym szkoleniem praktycznym.

plakat A3

 

DSC 0375

Wspólny projekt Futbol ponad granicami mający za zadanie zintegrować i bliżej poznać sposób działania środowisk piłkarskich Polski i Słowacji spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno działaczy, trenerów, sędziów oraz samych piłkarzy w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej. 24.06.br. została przeprowadzona konferencja online kierowana do trenerów.

Konferencję otworzył wiceprezes Podkarpackiego ZPN Jacek Adamski. Głównym wykładowcą był Skaut Regionalny PZPN oraz II trener Młodzieżowych Reprezentacji Polski na co dzień mieszkający w Krośnie Marcin Włodarski. Tematyka konferencji „Szkolenie dzieci i młodzieży kategoriach wiekowych G2/U6 – D1/U13”, została przedstawiona w sposób zrozumiały i atrakcyjny, tym bardziej, że Marcin Włodarski ma bardzo duże doświadczenie w szkoleniu w tym przedziale wiekowym – jeszcze nie tak dawno był szefem Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie oraz kilkakrotnie wyjeżdżał do „Benfiki” Lizbona, aby jeszcze lepiej poznać i zrozumieć główne założenia szkoleniowe w tym przedziale wiekowym. Podczas wykładu skupił się, raz na planowaniu szkolenia, dwa na doborze środków treningowych pozwalających w optymalny sposób przygotować zawodnika do rozumienia gry.

DSC 0372

Ze strony Podkarpackiego ZPN udział w szkoleniu wzięło 15 trenerów, podobną ilość trenerów odnotowaliśmy po stronie słowackiej, cieszy nas to, że w szkoleniu wzięły udział również kobiety. Z innej strony niż zwykle pokazał się dobrze znany na Podkarpaciu absolwent kursu UEFA A w Rzeszowie – Słowak, Peter Basista, który wystąpił, tym razem w roli tłumacza.

DSC 0383

Kolejnym etapem szkolenia trenerów będzie część praktyczna, którą przeprowadzimy w dniach 10-11.09.br. w WIKI Sanok.

DSC 0354

Mamy nadzieję, że tego typu szkolenia to dopiero początek współpracy Polsko – Słowackiej, tym bardziej, że już po pierwszym szkoleniu opinia trenerów jest taka, że to kolejny doskonały projekt opracowany przez działaczy Podkarpackiego ZPN pozwalający podnieść poziom szkolenia na wyższy poziom.

Trener Koordynator

Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Henryk Rożek

plakat A3

 —-

banner turniej

Po szkoleniach online, które miały miejsce w poprzednim kwartale, czas na kolejny etap Projektu dofinansowanego przez Euroregion Karpacki.

W najbliższy weekend (10-11.09) w Sanoku odbędzie się stacjonarna część szkoleń dla sędziów i trenerów, a także rywalizacja kadr Podkarpackiego ZPN oraz Koszyckiego regionu

Trenerzy oraz sędziowie, podczas spotkania na obiekcie WIKI Sanok będą mieli okazję zrealizować założenia, o których rozmawiali w czerwcu podczas szkoleń online.

Następnie do rywalizacji przystąpią reprezentacje U-12 (rocznik 2009) oraz U-13 (rocznik 2008), które rozegrają dwumecz.

Kolejne turnieje kadr zaplanowano na Słowacji. Szczegóły zostaną ustalone podczas weekendowego spotkania.

Projekt „Futbol ponad granicami” dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020r.,

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości szkoleń i wyselekcjonowanie grup młodzieżowych, trenerskich, sędziowskich celem wypracowania innowacyjnych metod szkolenia, podnoszących kompetencje i wiedzę piłkarzy, sędziów, trenerów, samorządowców, działaczy Podkarpackich jak i Koszyckich struktur piłkarskich

plakat A3