Podkarpacki ZPN pamięta o wybitnym trenerze

67
gorski3

gorski3

2 marca 2021 r. przypada 100-tna rocznica urodzin wyjątkowego trenera i wychowawcy – Kazimierza Górskiego – pod którego kierunkiem reprezentacja Polski zdobyła złoty oraz srebrny medal olimpijski, i wywalczyła 3. miejsce w finałach mistrzostw świata. Z tej okazji delegacja Podkarpackiego ZPN złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod rzeszowskim pomnikiem Kazimierza Górskiego.

Delegacji przewodniczył Jan Domarski, przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego ZPN, jeden z podopiecznych wybitnego trenera, a ZPN reprezentowali także, Wiceprezes Wiesław Lada oraz Trener Koordynator – Henryk Rożek.

gorski1

Cieszymy się, że możemy w ten symboliczny sposób wspomnieć wybitnego trenera, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, któremu zawdzięczamy wiele pięknych chwil dla polskiej piłki nożnej – nie ukrywał radości Jan Domarski, podopieczny K. Górskiego, a obecnie przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – To człowiek, który zawsze nam powtarzał, że nie można się nigdy poddawać i należy grać do końca, bo to przyniesie oczekiwane wyniki – powiedział strzelec złotego gola na Wembley

Jan Domarski odniósł się również do umiejscowionego na pomniku cytatu. – Trener Górski zasłynął z kilku kluczowych i często przywoływanych słów. Jego powiedzenia przetrwały przez lata. To proste stwierdzenia, a jakże dobitnie i prawdziwie charakteryzujące piękno futbolu – zakończył Przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego ZPN.

gorski2

Pomnik upamiętniający Kazimierza Górskiego od 2008 roku stoi na placu przy ul. Słowackiego. Rzeźba wykonywana jest z piaskowca. Są to dwie ręce, które trzymają piłkę. Pod nimi został umieszczony słynny cytat z pana Kazimierza: „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Albo my wygramy, albo oni”. Pomnik zaprojektowali studenci rzeszowskiej szkoły artystycznej, a wykonał go Stanisław Jaworek.