DAP Dębica i Beniaminek Krosno wojewódzkimi tryumfatorami Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

56
DSC 1225

Zawodnicy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Dębicy w kat. U-11 oraz Beniaminka Krosno w kat. U-12 okazały się najlepsze w wojewódzkich eliminacjach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, które odbyły się w dn. 6/7 lutego w Hali Sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej – Królce. Choć emocji nie brakowało, i drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przepustkę do finału w Warszawie mogła uzyskać tylko jedna drużyna w każdej z kategorii.

DSC 1225

Wojewódzki finał poprzedziły regionalne turnieje eliminacyjne, które odbyły się w Łańcucie, Lubaczowie, Dębicy i Brzozowie.
Rokrocznie eliminacje wojewódzkie cieszą się sporym zainteresowaniem. Ta edycja przyniosła nam blisko 60 zgłoszeń. W turniejach eliminacyjnych wzięło udział 57 drużyn – 31 w starszej i 26 w młodszej kategorii. Serdecznie dziękujemy również klubom, które – przy wsparciu Związku – podjęły się organizacji tych eliminacji – mówi Kamil Hajduk, Przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN koordynujący rozgrywki w naszym regionie.

Ostatecznie w finałowych zmaganiach wzięło udział po 8 zespołów w każdej z kategorii:

U-11
1.Grunwald Budziwój
2.Orzełek Przeworsk
3.JKS JSRR Jarosław
4.DAP Dębica
5.MULKS Pustynia
6.Stal Rzeszów S.A.
7.Karpaty Krosno
8.Beniaminek Krosno
U-12
1.Grunwald Budziwój
2.Stal Rzeszów S.A
3.Sokół Sokołów Młp.
4.DAP Dębica
5.APPN Mielec
6.Beniaminek Krosno
7.Karpaty Krosno
8.Orzełki Brzozów

Cieszymy się z zaangażowania uczestnictwa drużyn w tych zmaganiach, bowiem jest to doskonała alternatywa dla zimowych treningów i przygotowań dla najmłodszych. Taki turniej to dla nas również okazja by wyłowić te piłkarskie perełki ukryte w najdalszych zakątkach naszego regionu – nie ukrywał Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.
DSC 0801

W starszej kategorii najbardziej żałować straconej szansy może MULKS Pustynia, który przez fazę grupową przeszedł jak burza nie tracąc nawet bramki. W półfinale musiał jednak uznać wyższość drużyny JKS JSRR Jarosław, która to lepiej egzekwowała rzuty karne. Puchar za zwycięstwo wraz z symbolicznym biletem do Warszawy powędrował w ręce zawodników DAP Dębica

u 11

Rywalizacja w starszej kategorii przebiegła pod dyktando Beniaminka, nie miał sobie równych, tracąc pierwszą bramkę w turnieju dopiero w półfinale, a dodatkowo podopieczni Sławomira Walczaka prezentowali bardzo wysoką formę strzelecką, aplikując przeciwnikom po kilka goli. W finałowym spotkaniu, choć przez chwilę zespół DAP-u doprowadził do remisu 1-1, to jednak młodzi krośnianie szybko wyjaśnili do kogo będzie należał ten turniej.

u 12

DSC 0878
Podczas ceremonii zakończenia zmagań Kamil Hajduk życzył zespołom powodzenia w krajowych rozgrywkach wyrażając również nadzieje, że zarówno DAP jak i Beniaminek będą godnie reprezentować Podkarpacki ZPN na tle innych zespołów z całej Polski.

DSC 1295