Online też się można szkolić!

88

IMG 1045 Konferencja 1

W zmienionej niż dotychczas formule, w minioną sobotę (19.12) odbyła się kolejna konferencja dla trenerów. Jako Wydział Szkolenia i Rada Trenerów Podkarpackiego ZPN nie zostawiliśmy trenerów bez możliwości doszkolenia się końcem roku mimo trwającej pandemii, a co za tym idzie z zastosowaniem różnego rodzaju obostrzeń sanitarnych i po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy o organizacji corocznej konferencji – tym razem za pośrednictwem środków komunikacji zdalnej. Konferencje online, pomimo braku kontaktu bezpośredniego, dają nowe możliwości.
Miłosz Stępiński prowadził wykład ze Szczecina, Anna Ussorowska z Gdańska, koledzy z Asystenta Trenera – obsługujący technicznie konferencję – z Warszawy,
a my z Rzeszowa. Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba, otwierając konferencję podkreślił szczególną rolę, jaką odgrywa trener w właściwym wychowaniu młodego społeczeństwa oraz jak funkcjonuje Związek w czasach pandemii.

IMG 1038 konferencja II 1

Prelegentami podczas konferencji byli Anna Ussorowska – psycholog sportowy współpracująca z reprezentacjami PZPN, która w ciekawy sposób przedstawiła, jakie zagrożenia związane ze stresem dotyczą pracy trenera, a także Miłosz Stępiński – trener reprezentacji Polski kobiet A, który swoje wystąpienie poświęcił tematyce obrony w systemie 1-3-5-2.

Odbiór konferencji mimo zastosowania technologii online był przez 500 trenerów z całej Polski bardzo dobry o czym świadczyły wpisy na czacie, wiadomości SMS oraz maile. Bardzo się cieszymy, że nasz Związek jest obok Wielkopolskiego ZPN i Warmińsko-Mazurskiego ZPN prekursorami w organizacji konferencji w formule online. W planach mamy kolejne konferencje:

02.01.2021r. Konferencja Trenerów Online Jarosław 2021

09.01.2021r. Konferencja Trenerów Online Krosno 2021

16.01.2021r. Konferencja Trenerów Online Dębica 2021

23.01.2021r. Konferencja Trenerów Online Stalowa Wola 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału trenerów, przecież – jak pokazała sobotnia konferencja – online również można się szkolić!

Trener Koordynator

Podkarpackiego ZPN

Henryk Rożek