List Prezesa do Działaczy

52
DSC 1032

Szanowne Panie i Panowie Prezesi, Drodzy Działacze!

DSC 1032

Rok 2020, który dobiega końca, był dla nas wszystkich czasem trudnym i niepewnym – innym od wszystkich. Nasze poczucie wspólnoty zostało poddane próbie. To czas, w którym wyjątkowo potrzebowaliśmy wzajemnego zrozumienia, wsparcia i solidarności.

Na początku roku Podkarpacki Związek Piłki Nożnej utracił część oszczędności ulokowanych na kontach Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.
W marcu z kolei, musieliśmy zmierzyć się z wybuchem pandemii koronawirusa,
z którym borykamy się po dzień dzisiejszy.

Piłka nożna jest naszą narodową pasją, której rytm został naruszony; zostały zawieszone rozgrywki, odwołane mecze i wszystkie wydarzenia sportowe. Przyczyniło się to również do podjęcia decyzji odnośnie podsumowań za rok 2020, dlatego też przyszłoroczna, tradycyjna gala nie zostanie zorganizowana.

Pomimo licznych przeszkód, dzięki ogromnemu wsparciu i pomocy sponsorów oraz przyjaciół Podkarpackiego ZPN, udało się zorganizować XVIII Galę Piłkarską, podczas której wyróżniono najlepszych zawodników z roku 2019. Ponadto, Podkarpacki ZPN doczekał się własnej siedziby; nowoczesny, czteropiętrowy budynek, który jest nie tylko doskonałą wizytówka naszego Związku, ale przede wszystkim spełnia swoją funkcję praktyczną.


 IMG 20201124

W mijającym roku rozpoczęła się kolejna, już VI kadencja władz naszego Związku. Dzięki zaufaniu delegatów, została powierzona mi funkcja Prezesa na kolejne cztery lata. To dla mnie zaszczyt, że mój dotychczasowy wysiłek został doceniony. Nasz związek jest na drugim miejscu co do wielkości w Polsce; zrzeszającym blisko 700 klubów, ponad 50 tys. zawodników i ponad 12 tys. działaczy.

Ponowne objęcie funkcji Prezesa, jeszcze bardziej motywuje mnie do podejmowania kolejnych działań na rzecz rozwoju podkarpackiej piłki nożnej. Wraz ze Związkiem, będziemy dążyć w ciągu najbliższych lat do realizacji działań sportowych i pracować nad nowymi. Zapewniam o swojej nieustającej pomocy i zaangażowaniu w świecie sportu. Stanowisko Prezesa jest dla mnie bardzo ważne, dlatego też wkładam w swoje zadania wiele trudu, aby osiągnąć sukces.

Korzystając z okazji, pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia świąteczne: przede wszystkim zdrowia, które tak doceniamy w dzisiejszych czasach, wszelkiej pomyślności, szczęścia oraz spełnienia marzeń – także tych piłkarskich. Niech w Nowym Roku, Państwa życie zawodowe, jak i prywatne obfituje w sukcesy i zawsze przynosi satysfakcję.

DSC 1032

 bombkapodpis