Podkarpacki ZPN wspiera nowe kluby

66
stroje1

14 nowych klubów, które przystąpiło w poczet członków Podkarpackiego ZPN w minionym roku, odebrało wczoraj, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, komplety strojów ufundowanych przez Zarząd naszego stowarzyszenia. Podczas spotkania przedstawiono również szczegóły dotyczące turnieju UEFA Development U-16, a także podsumowano rozgrywki UEFA Regions Cup.

stroje1

Bardzo się cieszymy, że na piłkarskiej mapie Podkarpacia pojawiają się coraz to nowe punkty. W minionym roku przyjęliśmy w poczet naszych członków 14 nowych stowarzyszeń, dla których przygotowaliśmy niespodzianki w postaci kompletu strojów. Wierzymy, że dzięki temu start w piłkarskich rozgrywkach będzie łatwiejszy – mówił Prezes Mieczysław Golba.

Stroje otrzymały:

 1. Centrum Kształcenia Młodzieży CKM Sport
 2. Global Soccer Academy Jasło
 3. Jodłowska Akademia Piłkarska Diament
 4. Klub Sportowy Football Academy Nisko
 5. KS Janovia Janowiec
 6. KS Siedliska – Bogusz
 7. KS Terliczka
 8. PSS Strzyżowiak Strzyżów
 9. Sokół Pień
 10. Strażak Grochowe
 11. Szkółka Piłkarska Wilczki Lesko
 12. UKS Football Academy Podkarpacie (Jeżowe)
 13. UKS GAP Orlik Bojanów
 14. UKS Sportowa Pasja Stalowa Wola

kofa

Podkarpacie znów będzie gościć młodzieżowe reprezentacje

Wręczenie strojów poprzedziła konferencja prasowa, podczas której ogłoszono szczegóły kolejnego międzynarodowego turnieju, który Podkarpacki ZPN będzie organizował – UEFA Development.

To rywalizacja chłopców do lat 16. Przyjadą do nas reprezentacje, których jeszcze na Podkarpaciu nie było – Iran, Wenezuela i Islandia Oprócz rywalizacji sportowej będzie okazja poznać również kultury innych krajów. – mówił Prezes Golba.

Zmagania rozpoczną się 31 marca (wtorek), meczem Iranu z Islandią. Wieczorem (g. 17:00) Polska z Wenezuelą. Dwa dni później (czwartek, 2 kwietnia) w Tarnobrzegu Polacy zmierzą się z Iranem, a Wenezuela z Islandią. Turniej zakończą spotkania: Wenezuela – Iran i Polska – Islandia w Stalowej Woli 5 kwietnia (niedziela)

Mecze zostały zaplanowane na stadionach w Stalowej Woli i Tarnobrzegu. – Turniej wyśmienicie łączy się z otwarciem zmodernizowanego obiektu w Stalowej Woli. Pierwszy mecz Polaków, zostanie rozegrany przy oświetleniu. – dodał Prezes Podkarpackiego ZPN.

Trwają ustalenia ostatnich szczegółów organizacyjnych.

stroje2

III miejsce w krajowym finale rozgrywek Regions Cup

Podczas konferencji podsumowano również występ reprezentacji naszego Związku w rozgrywkach UEFA Regions Cup. – Po dwóch dniach zmagań byliśmy na drugim miejscu z dorobkiem czterech punktów. W ostatnim meczu musieliśmy postawić wszystko na jedną kartę, bowiem remis nam nic nie dawał. Sam wynik mógł być lepszy, mając na uwadze, że wszystko zależało od nas, wystarczyło tylko wygrać ostatnie spotkanie, niemniej jednak uważamy, że samo znalezienie się w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju to już spory sukces. – mówił trener Dariusz Jęczkowski.

 regions