Podkarpacki ZPN zaczyna od zwycięstwa.

52
mzpn2

mzpn2

Skromną, jednobramkową wygraną rozpoczęli nasi zawodnicy Turniej Finałowy rozgrywek UEFA Regions Cup. Podopieczni Dariusza Jęczkowskiego i Michała Szymczaka pokonali na inaugurację zmagań Mazowiecki ZPN 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w 12 minucie Sebastian Pawlak. W drugim dzisiejszym spotkaniu Kujawsko – Pomorski ZPN zremisował z Dolnośląskim ZPN 1:1.

Mecz ułożył się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Co prawda jeszcze pierwsza sytuacja Bartłomieja Raby nie przyniosła efektu, ale chwilę później Sebastian Pawlak zachował sporo zdrowego rozsądku. Gracz Wisłoki dopadł do piłki na 30 m. i przelobował linię obrony oraz bramkarza zespołu z Mazowsza, który w tej samej akcji zderzył się z Dawidem Pałysem – Rydzikiem. Jeszcze przed przerwą mieliśmy kilka akcji do podwyższenia prowadzenia, ale po strzale głową Sebastiana Padiaska piłka nieznacznie poszybowała obok słupka, a uderzenie Dawida Pałysa – Rydzika zatrzymało się na poprzeczce.

mzpn1

Również w drugiej odsłonie, w której nasz zespół był stroną dominującą było kilka ciekawych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Po przerwie była poprzeczka Pałysa, a groźne strzały Burki, Khorolskiego bronił golkiper rywali. Rywale także mieli dwie sytuacje, raz obronił Krzanowski, za drugim razem strzał był niecelny.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i nasz zespół wobec remisu w drugim spotkaniu po pierwszym dniu zmagań jest na prowadzeniu w turniejowej stawce.

mzpn3

Jutro (piątek) pojedynek z aktualnym Mistrzem Europy Regions Cup – Dolnośląskim ZPN. Początek o 12:00.