Stal Rzeszów odrobiła lekcję

85
4a

4a

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów triumfowała w tegorocznym wojewódzkim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka w kategorii wiekowej U-12. Drużyna z Rzeszowa pokazała się z bardzo dobrej strony, grając niezwykle efektowną i ofensywną piłkę. Wystarczy nadmienić, że zaaplikowała swoim rywalom aż 23 bramki! Co ciekawe obsada finału była identyczna jak przed rokiem, ale tym razem to młodzi piłkarze z Hetmańskiej okazali się najlepsi i wywalczyli awans do finału krajowego.

Osiem drużyn z całego Podkarpacia pojawiło się w poniedziałek 3 lutego w Hotelu Arłamów, gdzie rozegrany został wojewódzki finał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN – Zbigniewa Bońka. Turniej poprzedziły trzy turnieje eliminacyjne w Brzozowie, Dębicy oraz Kielnarowej. Poziom jak zwykle był niezwykle wysoki i do samego końca ciężko było wytypować faworyta tych rozgrywek.

2a

W wyniku losowania drużyny podzielone zostały na dwie grupy:

Grupa A:

AP Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg

Grunwald Budziwój

Stal Rzeszów

Grupa B:

Beniaminek Krosno

Orlik Przemyśl

SMS Rzeszów

DAP Dębica

3a

Po zaciętej rywalizacji z grup awansowali z pierwszych miejsc Stal Rzeszów (grupa A) i SMS Rzeszów (grupa B) oraz z drugich miejsc Siarka Tarnobrzeg (grupa A) i DAP Dębica (grupa B).

W półfinałach rozgrywek zdecydowane zwycięstwa odnieśli triumfatorzy grup. SMS Rzeszów 4-0 pokonał Siarkę Tarnobrzeg, a Stal Rzeszów aż 8-2 DAP Dębica.

1a

W meczu o trzecie miejsce górą była Siarka, która pokonała bardzo walecznych i ambitnych kolegów z Dębicy.

W wielkim finale emocji nie brakowało, wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a ostatecznie padło aż 10 bramek. Na początku spotkania na dwubramkowe prowadzenie wyszli zawodnicy SMS Rzeszów. Stal jednak nie odpuszczała i najpierw wyrównała na 2-2, a później wyszła na prowadzenie 4-2! Zawodnicy SMS-u pokazali jednak, że w finale nie znaleźli się przez przypadek i wyrównali wynik na 4-4. To do Stali jednak należało ostatnie słowo, zdobyli oni dwie szybki bramki i przypieczętowali zwycięstwo. Trzeba dodać, że przed rokiem również w finale spotkały się Stal z SMS-em. Tym razem, Stalowcy odrobili lekcję sprzed roku i mogli cieszyć się z upragnionego awansu, a najbardziej chyba Karol Delikat, dla którego była to już trzecia próba wywalczenia przepustki na krajowy finał.

Klasyfikacja końcowa:

1.         Stal Rzeszów

2.         SMS Rzeszów

3.         Siarka Tarnobrzeg

4.         DAP Dębica

Najlepszy Strzelec: Bartosz Korfanty (Stal Rzeszów)

Najlepszy Bramkarz: Mateusz Grodzki (Stal Rzeszów)

MVP: Mateusz Leniart (SMS Rzeszów)

5a