APPN Mielec z przepustką do Warszawy!

66
P1120326

P1120326

Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje z Mielca okazała się najlepsza w wojewódzkim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-11, choć awans mielczanie przypieczętowali dopiero po rzutach karnych. Zmagania podobnie jak przed rokiem rozegrano w hali Centrum Sportu Hotelu Arłamów

Osiem najlepszych ekip z całego regionu zjechało w Bieszczady by walczyć o awans do finału krajowego. Turniej poprzedziły cztery eliminacje rozegrane w Brzozowie, Kielnarowej, Rymanowie oraz Sędziszowie Małopolskim. W finale wziął udział również Orlik Przemyśl – gospodarz zmagań.

P1120051

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy, z których awans do fazy pucharowej uzyskały po dwie drużyny.

Grupa A

Karpaty Krosno
SMS Rzeszów
Stal Mielec
Stal Rzeszów

Grupa B

Beniaminek Krosno
APPN Mielec
Orzełki Brzozów
Orlik Przemyśl

I tak do najlepszej czwórki po zmaganiach grupowych awansowały Stal Rzeszów oraz Karpaty Krosno, a także Beniaminek Krosno i APPN Mielec.

P1120025

W pierwszym meczu półfinałowym byliśmy świadkami swoistych derbów Krosna, bowiem Karpaty zagrały z Beniaminkiem. Zwyciężyli zawodnicy Beniaminka, którzy zaaplikowali swoim rywalom aż pięć bramek i wygrali 5-3.

W drugim półfinałowym spotkaniu Stal Rzeszów zagrała z APPN Mielec. Mecz ten był pełen emocji, Piłkarskie Nadzieje pewnie prowadziły 2-0, ale w niespełna minutę zrobiło się 2-2 i o rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne w których 6-5 wygrała drużyna APPN Mielec.

P1120163

W meczu o trzecie miejsce zagrały Karpaty Krosno oraz Stal Rzeszów. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniało 1-1, co oznaczało, że znów będziemy świadkami serii rzutów karnych. Stali Rzeszów w karnych ewidentnie szczęście nie dopisywało. W półfinale słupek, a w meczu o trzecie miejsce poprzeczka zadecydowała, że Stal ostatecznie turniej zakończyła na czwartym miejscu.

Nastał czas na wielki finał. APPN Mielec vs Beniaminek Krosno. Na parkiecie spotkanie zakończyło się remisem 1-1, co oznaczało, że po raz trzeci w turnieju zawodnikom przyjdzie strzelać z siódmego metra. Bohaterem drużyny z Mielca został bramkarz, który obronił jeden z rzutów karnych, a Piłkarskie Nadzieje ostatecznie wygrały 6-5.


Oto ostateczna klasyfikacja turnieju:

  1. APPN Mielec
  2. Beniaminek Krosno
  3. Karpaty Krosno
  4. Stal Rzeszów
  5. Orzełki Brzozów
  6. UKS SMS Rzeszów
  7. Orlik Przemyśl
  8. Stal Mielec

Półfinały

Stal Rzeszów – APPN Mielec 2:2 karne 5:6

Beniaminek Krosno – Karpaty Krosno 5:3

Finał

APPN Mielec – Beniaminek Krosno 1:1 karne 6:5

mecz o 3 m.

Karpaty Krosno – Stal Rzeszów 1:1 karne 2:1

P1120306

Najlepszy Bramkarz: Marcel Łoboda (Stal Rzeszów)

Najlepszy Strzelec: Kacper Zając (Beniaminek Krosno)

MVP Emil Ziobroń (APPN Mielec)

P1120336

(kg)