Turniej Państw Wyszehradzkich. Polacy pewnie pokonują Węgrów.

50
0225

W drugim dniu zmagań Turnieju Państw Wyszehradzkich Reprezentacja Polski wygrała z Reprezentacją Węgier 4:1. Gole dla Biało-Czerwonych zdobyli Tomasz Kriezel, Dominik Solecki, Mikołaj Zastawnik i Michał Kubik. Honorowe trafienie dla Węgrów zaliczył Rábl János. W drugim meczu Czesi pokonali Słowaków 8:4.

0225

Dla podopiecznych Błażeja Korczyńskiego mecz rozpoczął się idealnie, bowiem już na samym początku spotkania Tomasz Kriezel otworzył wynik. Węgrzy pod koniec pierwszej odsłony zdecydowali się na grę lotnym bramkarzem i to się dla nich źle skończyło, bowiem Dominik Solecki przerwał jedną z akcji „Madziarów” i strzałem z własnej połowy podwyższył prowadzenie.

Nie mający nic do stracenia rywale również w drugiej odsłonie wykorzystali lotnego bramkarza, i to rozwiązanie przyniosło zamierzony efekt bowiem Rábl János trafił na 2:1. Odpowiedź Biało-Czerwonych była jednak natychmiastowa, ponownie błąd Węgrów w grze z lotnym bramkarzem wykorzystał Mikołaj Zastawnik, a mecz definitywnie zamknął Michał Kubik, który przymierzył z wolnego.

Warto jeszcze wspomnieć, że w pierwszej połowie kilkukrotnie Bartłomieja Nawrata ratował słupek i poprzeczka.

W drugim spotkaniu drugiego dnia Turnieju Czesi pewnie pokonali Słowaków 8:4.

0042

Na zakończenie zmagań we środę o 16:00 Węgrzy zagrają ze Słowacją, a o 18:30 Polska zmierzy się z Czechami