Na zakończenie makroregionalnego turnieju UEFA Regions Cup Podkarpacki ZPN pokonał Lubelski Związek Piłki Nożnej 1:0, po bramce Patryka Zielińskiego w 54 minucie. Tym samym, nasza reprezentacja zakończyła zmagania z kompletem zwycięstw, bez straty bramki. Turniej finałowy odbędzie się w dn. 3 – 7 lipca w Niepołomicach i Podłężu.
Mając zapewniony awans po dwóch pierwszych meczach, w trzecim spotkaniu trenerzy Jęczkowski i Szydełko posłali na plac gry zawodników, którzy dotąd grali mniej. Choć po pierwszych 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis, to jednak Podkarpacie stworzyło więcej sytuacji do zdobycia bramki. Zaskoczyć lubelskiego bramkarza próbowali Bartłomiej Raba, Krystian Kazek czy Patryk Zieliński. Rywale odpowiedzieli jedną groźną kontrą, ale na posterunku był Mateusz Krawczyk.
Decydujące trafienie padło w 54. minucie, kiedy to po akcji Mateusza Kocura, Bartłomiej Raba dograł piłkę do Patryka Zielińskiego, a napastnik Izolatora głową przelobował wysuniętego z bramki golkipera rywali. Po przerwie swoje okazje miał jeszcze Dawid Pałys – Rydzik, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.
Tym samym Podkarpacki Związek Piłki Nożnej z kompletem punktów, bez straty bramki uzyskał awans do finału krajowego rozgrywek, który odbędzie się w dn. 3 – 7 lipca w Niepołomicach oraz Podłężu.
Lubelski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-1 (0-0)
0-1 Patryk Zieliński 54
Mateusz Krawczyk (45 Piotr Krzanowski) – Sebastian Padiasek, Karol Adamiak, Volodymyr Khorolskyi, Krystian Kazek, Mateusz Kocur, Dawid Burka (55 Jaromir Skiba), Jarosław Lis (55 Patryk Broda), Patryk Andreasik (45 Dawid Pałys-Rydzik), Patryk Zieliński (55 Sebastian Pawlak), Bartłomiej Raba.
1. Podkarpacki ZPN 3 9 3-0
2. Małopolski ZPN 3 6 10-3
3. Lubelski ZPN 3 1 3-5
4. Świętokrzyski ZPN 3 1 1-9