Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia XVII Gali Piłkarskiej

48
wspolne

wspolne

Andreja Prokić piłkarzem 2018 roku, Sandra Oleszczuk wybrana najlepszą piłkarką minionego roku, Szymon Grabowski Trenerem Roku, a prowadzona przez niego Apklan Resovia została wybrana najlepszą drużyną 2018 roku

To najważniejsze rozstrzygnięcia plebiscytu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ogłoszone dzisiejszego (22.02) wieczoru.

W Hotelu Łańcut poznaliśmy rozstrzygnięcia XVII Gali Piłkarskiej Podkarpacka NIKE 2018. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło blisko 500 osób.

Jako pierwsze zostały wręczone nagrody dla sponsorów. Kapituła uznała, że tytuł sponsora roku powędruje w ręce Piotra Krztonia. To właśnie dzięki właścicielowi Pro One nastąpiła stabilizacja w Resovii, która doprowadziła do awansu drużyny do II ligi. Pro One wspiera nie tylko rzeszowski futbol, ale nie zapomina również o innych klubach z okolicy.

Wśród działaczy tryumfował Roman Stefanik. Prezes Izolatora Boguchwała w czerwcu 2017 roku przejął stery nad Izolatorem i od tego czasu z uporem realizuje swoją wizję prowadzenia klubu polegającą na oparciu drużyny głównie na wychowankach i młodych zdolnych zawodnikach z okolicy.

Tytuł Samorządowca Roku powędrował do Edwarda Dobrzańskiego. Wójt Gminy Czarna bardzo dobrze zna potrzeby piłkarzy ze swojej Gminy, bowiem przed laty sam czynnie uprawiał sport jako zawodnik Karpat Krosno. Później pasjonował się sędziowaniem, a następnie zaangażował się w działalność sportową jako samorządowiec. Kluby z terenu gminy Czarna mogą się pochwalić znakomitą infrastrukturą. Obiekty zostały wyposażone w boiska treningowe, a także nawodnienie i odwodnienie murawy. Dla kibiców oddano również zadaszone trybuny.

Kategorię „Futsalowy Zawodnik Roku” zdominowali gracze Heiro, którzy zajęli całe podium. Na najwyższym stopniu stanął Paweł Hady.

Wychowanek „Podkarpackich Dzików” ma za sobą epizod w ekstraklasowej drużynie z Wieliczki, a jego zdobyte doświadczenie sprawia, że jest pewnym punktem w obecnej kadrze Heiro. Bardzo dynamiczny skrzydłowy i najlepszy strzelec w Heiro w trwających rozgrywkach.

W jego imieniu nagrodę odebrał Prezes Heiro – Łukasz Krawczyk

Za wyróżnienie – odkrycie roku Kapituła uznała Łukasza Konefała. Jeden z największych talentów w Stali Stalowa Wola. Młodzieżowiec, który przebojem wdarł się do podstawowego składu „Stalówki”. Mimo zaledwie 17-lat strzeże dostępu do bramki II-ligowca ze Stalowej Woli. Między słupkami spisuje się na tyle dobrze, że przebywał już na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski do lat 18. Zadebiutował w spotkaniu z 14-krotnym mistrzem Polski, Ruchem Chorzów, a jesienne zmagania zakończył nie dając sobie strzelić gola w Łodzi w meczu z Widzewem. Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, z meczu na mecz zbiera coraz większe doświadczenie i nabiera pewności siebie. Wielka przyszłość przed tym zawodnikiem.

Tytuł trenera wychowawcy młodzieży sięgnęli Marcin Maculski i Jakub Kozner

Beniaminek Krosno pod ich wodzą, od kilku lat nie ma sobie równych wśród dziewczynek na Podkarpaciu, a w minionym roku wreszcie po dwóch z rzędu wicemistrzostwach udało się sięgnąć po zwycięstwo w Turnieju Tymbarku. Chociaż skład drużyny rokrocznie się zmienia, Beniaminek ciągle trzyma wysoki poziom w czym spora zasługa szkoleniowców.

Nie było niespodzianki jeśli chodzi o tytuł Trenera Roku. Kapituła powierzyła go Szymonowi Grabowskiemu.

W 2018 roku poprowadził zespół do zdobycia chyba wszystkiego co było możliwe do zdobycia. Awans do II ligi. Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu oraz województwa, a później, już na szczeblu centralnym krajowego Pucharu awans do 1/16 rozgrywek. W rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 prowadzona przez niego drużyna Resovii nie zaznała porażki, a drugoligowe boje nie okazały się tak straszne, jak na początku się wydawało. Co ważne zespół zawsze pokazywał słynny resoviacki charakter, który dla trenera Grabowskiego jest bardzo ważny, co wielokrotnie podkreślał.

Także można było się spodziewać kto zostanie Drużyną Roku. Tytuł zdobyła Apklan Resovia.

Miniony rok był dla pasiaków bardzo udany. Po sięgnięciu po wojewódzki Puchar Polski, przyszedł sukces w postaci awansu do II ligi, a później dobre występy w centralnych pucharach. Pomimo porażki w 1/16 tych rozgrywek, rzeszowianie nie mają się czego wstydzić. W starciu z ekstraklasową Lechią Gdańsk zaprezentowali się bardzo dobrze. Do tego wspomnieć należy również wysokie miejsce w środkowej części drugoligowej tabeli, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem

Bilans Resovii w roku 2018 to 26 wygranych, 8 remisów i 7 porażek.

Najlepszą piłkarką Kapituła wybrała Sandrę Oleszczuk. Z zawodniczki praktycznie anonimowej w ciągu 1,5 roku stała się kluczową zawodniczką II ligowego GKS-u Majdan Sieniawski. Zadziorność, kreatywność i serce do gry to cechy które pozwoliły 15 letniej Sandrze zdobyć tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet 2018 oraz wygrać go wraz z drużyną. Dobre występy na Mistrzostwach oraz ligowych boiskach zaowocowały powołaniami do Kadry Podkarpacia U-16.

Piłkarzem 2018 roku został pomocnik pierwszoligowej Stali Mielec – Andreja Prokić. Rodzinnie związany z Rzeszowem, ale piłkarsko z Mielcem – do którego wrócił latem z GKS-u Katowice. Szybki skrzydłowy natychmiast stał się znaczącym wzmocnieniem Biało-Niebieskich. Miał udział w siedmiu bramkach zdobytych przez Stal jesienią. Według statystyk to jeden z najlepszych lewych skrzydłowych Fortuna 1 Ligi.

Przerwy w trakcie gali swoimi utworami umilał zespół Pectus, swoimi największymi przebojami, które zagrał również w blisko godzinnym koncercie po części oficjalnej.

Swoją obecnością Galę zaszczycili wybitni goście:

Polski Związek Piłki Nożnej reprezentowali Wiceprezes Cezary Kulesza, Dyrektor Sportowy Stefan Majewski, Członkowie Zarządu: Henryk Kula (Prezes Śląskiego ZPN), Radosław Michalski (Prezes Pomorskiego ZPN) oraz Zbigniew Bartnik (Prezes Lubelskiego ZPN), Adam Kaźmierczak (Łódzki ZPN), Paweł Wojtala (Wielkopolski ZPN),a także Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych Łukasz Wachowski. Obecni byli również trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski – U-15 – Bartłomiej Zalewski oraz U-18 Wojciech Tomaszewski.

Gościliśmy także przedstawicieli Rządu oraz Parlamentarzystów: Wiceministra Sprawiedliwości – Marcina Warchoła, Wiceministra Inwestycji i Rozwoju – Pana Adama   Hamryszczaka, Senatora Rzeczpospolitej Polski –Aleksandra Bobko Posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polski: Kazimierza Gołojucha, Mieczysława Miazgę, Rafała Webera, Piotra Uruskiego.

Władze naszego regionu reprezentowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla oraz Wicemarszałek Ewa Draus, a także Członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego – Maria Kurowska oraz Stanisław Kruczek

Laureaci XVII Gali Piłkarskiej „Podkarpacka NIKE 2018”

Sponsor Roku:

Piotr Krztoń – Pro One – Delikatesy Centrum (sponsor Apklan Resovia Rzeszów)

Działacz Roku:

Roman Stefanik (Prezes Izolatora Boguchwała)

Samorządowiec Roku:

Edward Dobrzański (Wójt Gminy Czarna k. Łańcuta)

Futsalowy Zawodnik Roku:

Paweł Hady (Solne Miasto Wieliczka/HEIRO Rzeszów)

Odkrycie Roku – Młodzieżowiec Roku:

Łukasz Konefał (Stal Stalowa Wola S.A.)

Trener Wychowawca Młodzieży:

Marcin Maculski i Jakub Kozner (Beniaminek Krosno)

Trener Roku:

Szymon Grabowski (Apklan Resovia Rzeszów)

Drużyna Roku:

Apklan Resovia Rzeszów

Piłkarka Roku:

Sandra Oleszczuk (GKS Majdan Sieniawski)

Piłkarz Roku:

Andreja Prokić (PGE FKS Stal Mielec)

Wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów, którym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

sponsorzy