Historyczny tryumf SPEC Stali Łańcut

63
u 12 0

u 12 0

Drużyna SPEC Stali Łańcut sięgnęła po zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-12. W nagrodę podopieczni Kamila Macha wywalczyli przepustkę na finał krajowy do Warszawy, który odbędzie się w dn. 16-17 lutego. – To historyczna chwila i największy sukces w naszej historii. Nie dość, że jesteśmy najlepsi w województwie, to znaleźliśmy się w gronie najlepszych drużyn w Polsce – mówił tuż po zakończeniu rywalizacji w Arłamowie Prezes Krzysztof Mączka

Podobnie jak przed tygodniem ponownie Hala Sportowa Hotelu „Arłamów” była miejscem zmagań finalistów – reprezentantów Okręgów i Podokręgów, którzy walczyli o przepustkę do warszawskiego finału.

W wyniku losowania do gr. A trafili AP Sanok, Stal Łańcut, Beniaminek Krosno oraz Igloopol Dębica. Do grupy B los przydzielił Orlika Przemyśl, Czarnych Oleszyce, Stal Rzeszów oraz AP Stalowa Wola.

O ile w rywalizacji grupowej rozgrywki toczyły się swoim rytmem, o tyle w decydujących rozstrzygnięciach emocji było sporo.

u 12 1

By wyłonić zdobywcę trzeciego miejsca, potrzebna była seria rzutów karnych, bowiem po regulaminowym czasie gry był remis 1 do 1. Swoją rolę w konkursie odegrał Jakub Jaroch, wybrany ostatecznie najlepszym bramkarzem turnieju, który najpierw, obronił karne egzekwowane przez rywali, a następnie skutecznie trafił z 5 m. i za chwilę utonął w objęciach kolegów.

u 12 2

Zacięte i emocjonujące było spotkanie finałowe. Nie mogło być inaczej skoro spotkały się w nim dwie Stale. Postawą na parkiecie potwierdziły, że przydomek drużyny nie jest przypadkowy. Łańcucianie dość szybko bo już w 2 minucie za sprawą, wybranego ostatecznie najlepszym zawodnikiem turnieju, Dominika Gujdy objęli prowadzenie i skutecznie odpierali kontry rywali. Dodatkowo, w końcowej fazie finału, grali w osłabieniu, gdy za faul, dwuminutowym wykluczeniem został ukarany pierwszy bramkarz Stali. Podopieczni Kamila Macha przetrwali jednak napór rywali i równo z syreną oznajmującą koniec spotkania odtańczyli taniec zwycięstwa, a grupa rodziców zgromadzona na trybunach odśpiewała: „Zwycięstwo mamy, na Puchar Bońka czekamy…

Nie mamy nic przeciwko, żeby łańcucianie przywieźli trofeum ze stolicy.

u 12 3

Przypomnijmy, że w kat. U-11 awans wywalczyła drużyna SMS Rzeszów i to właśnie te dwie ekipy będą reprezentować Podkarpacie w finale krajowym. Finałowe zmagania w połowie lutego w Warszawie.

Wyniki Turnieju:

AP Sanok 0-1 Stal Łańcut

Beniaminek 0-2 Igloopol Dębica

Orlik Przemyśl 1-0 Czarni Oleszyce

Stal Rzeszów 2-0 AP Stalowa Wola

Stal Łańcut 1-0 Igloopol Dębica

AP Sanok 1-0 Beniaminek Krosno

Czarni Oleszyce 4-0 AP Stalowa Wola

Orlik 1-2 Stal Rzeszów

Beniaminek 2-1 Stal Łańcut

Igloopol 1-2 AP Sanok

Stal Rzeszów 2-0 Czarni Oleszyce

AP Stalowa Wola 1-1 Orlik Przemyśl

O III m.

Orlik Przemyśl 1-1 k. 3-2 AP Sanok

Finał

Stal Łańcut 1–0 Stal Rzeszów

Król Strzelców – Kacper Plichta (Stal Rzeszów)

Bramkarz Turnieju – Jakub Jaroch (Orlik Przemyśl)

Najlepszy obrońca – Hubert Kędziora (Orlik Przemyśl)

Najlepszy zawodnik – Dominik Gujda (Stal Łańcut)