SMS Rzeszów powalczy o Puchar Prezesa PZPN

47
SMS

Rzeszowska drużyna okazała się najlepsza w wojewódzkich eliminacjach turnieju w kat. U-11, który w miniony poniedziałek (14.01) odbył się w Hali Sportowej Centrum Sportu w Arłamowie. W finale SMS pokonał Stal Rzeszów 2:0, z którą w grupie przegrał 0:3.

SMS

Do Arłamowa zjechały najlepsze drużyny w Okręgach i Podokręgach – zwycięzcy eliminacji okręgowych. W drodze do malowniczo położonego ośrodka uczestnicy mogli podziwiać przepiękne zimowe krajobrazy bieszczadzkich lasów. – To magiczne miejsce. Tu się czuje ducha wielkiej piłki, wielkiego sportu. Kilka miesięcy temu tutaj przygotowała się reprezentacja Polski, a dziś odbywa się rywalizacja najlepszych drużyn w województwie rocznika 2008. Ogromnie się cieszymy i składamy ogromne podziękowania właścicielom obiektu – nie ukrywał radości Henryk Łaskarzewski – organizator zmagań. W sumie w turnieju wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie, czterozespołowe grupy.

mecz2

W wyniku losowania do grupy A trafiły Orlik Przemyśl, Siarka Tarnobrzeg, Beniaminek Krosno oraz AP Sanok. W grupie B zagrali SMS Rzeszów, JKS Jarosław, DAP Dębica oraz Stal Rzeszów.

DSC 0114

Po zaciętych zmaganiach grupowych, w których nie brakowało emocji i pięknych bramek do półfinałów awansowały Siarka Tarnobrzeg i AP Sanok oraz SMS Rzeszów i Stal Rzeszów. W finale podobnie jak w meczu grupowym spotkały się obie rzeszowskie drużyny. SMS przetrwał napór rywali, zadał dwa ciosy i mógł odtańczyć taniec radości.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takim turnieju. Zawodnicy zadbali nam o dramaturgię, ale najważniejsze, że odrobiliśmy lekcję z rywalizacji grupowej. – mówił po zmaganiach trener zwycięskiej drużyny – Paweł Kmuk

mecz

Drużyny i wyróżnieni zawodnicy, medale, puchary i nagrody indywidualne odbierali od Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby oraz Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Hotelu Arłamów Michała Kozaka

medale

SMS-owi serdecznie gratuluje i do teraz jestem pod wrażeniem „rulety” Mateusza z meczu finałowego – mówił dyrektor Kozak mając na myśli efektowną akcję najlepszego zawodnika turnieju zakończoną golem na 2:0 w finale – W sporcie są miejsca na zwycięstwa, ale i na porażki. To właśnie one kształtują charaktery zawodnika. Pamiętajcie o tym na początku Waszej przygody z piłką. – zakończył Michał Kozak.

Mam nadzieję, że w Warszawie, podczas krajowego finału dzielnie będziecie reprezentować Podkarpacki Związek Piłki Nożnej – mówił Prezes Golba gratulując zwycięzcom.

SMS Rzeszów tym samym wywalczył przepustkę do krajowego finału turnieju, który w połowie lutego odbędzie się w Warszawie.

W najbliższy poniedziałek (21.01), także w Arłamowie, finał kat. U-12.