Pierwszy krok zrobiony

40
DSC 8715

DSC 8715

Reprezentacja Podkarpackiego ZPN wygrała dziś z drużyną Świętokrzyskiego ZPN 4:2 (2:2) w pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek makroregionalnych UEFA Regions Cup. Choć spotkanie nie rozpoczęło się po myśli drużyny prowadzonej przez Grzegorza Sitka i Szymona Grabowskiego, która po 15 minutach przegrywała już 0:2, to jednak zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu. Rewanż za dwa tygodnie.

Już pierwsza groźna akcja Świętokrzyskiego przyniosła otwarcie wyniku. Po uderzeniu z rzutu wolnego sprzed pola karnego, piłka spadła w pole karne Krawczyka, a tam dobrze znalazł się Piotr Ostrowski i dał prowadzenie zespołowi Dariusza Pietrasiaka.

W 15. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Kontrę Kamila Bełczowskiego wykończył Przemysław Rzepa, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Podkarpackiego ZPN.

Jednak cztery minuty później nasza reprezentacja odpowiedziała trafieniem Pawła Hassa, a jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Laskowski. Obydwie bramki padły po uderzeniach głową.

Prowadzenie dla Podkarpackiego ZPN zdobył w 63. minucie przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Bartłomiej Buczek. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 4-2 na chwilę przed końcem.

Rewanż odbędzie się 10 maja. Zwycięzca dwumeczu awansu do finału makroregionu.

 

BRAMKI ZE SPOTKANIA:

RETRANSMISJA MECZU: