Poznaliśmy mistrzów województwa podkarpackiego w Pucharze Tymbarku !

48
tymbark4

tymbark4

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Stalowej Woli poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podkarpackiego kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się SP Pustków i AMO Rzeszów (kategoria U-8), Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów(kategoria U-10) oraz Beniaminek Krosno i SP 9 w Dębicy (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo podkarpackie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Finały w województwie podkarpackim odbyły się 3 i 4 kwietnia na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 i 10, natomiast drugiego dnia swoje mecze rozegrała najstarsza kategoria wiekowa. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionumogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

tymbark3

W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewczyn najlepszym zespołem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pustkowie.Zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych w finale, które lepiej wykonywały podopieczne Grzegorza Pietrzyka, wygrywając to starcie 1:0. W regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. – To już siódma edycja, kiedy pojawiamy się na turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Można powiedzieć, że jest już to tradycja naszego klubu uczniowskiego, ale widzimy, że sprawia to ogromną frajdę naszym uczniom i nam samym – stwierdził trener zespołu.– Najważniejsze w pracy z takimi dziećmi są duże pokłady cierpliwości i podejście takie, jak do dzieci, gdyż nie należy zapominać, że oprócz bycia piłkarzami i piłkarkami, są to przede wszystkim dzieciaki, które chcą po prostu się dobrze bawić. Trenujemy poprzez zabawy z piłką czy ćwiczenia ogólnorozwojowe, ale także jeździmy na różne turnieje, gdzie staramy się pokazywać z dobrej strony. Czasami, jak to miało miejsce tutaj, uda nam się coś wygrać i wtedy już jest ogrom szczęścia – wyznał Grzegorz Pietrzyk.

tymbark

Wśród chłopców w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych rewelacją turnieju okazały się drużyny AMO Rzeszów prowadzone przez duet trenerski – Marcina Włodarskiego i Macieja Marczydło. W finale chłopców do lat 8 zespół z Rzeszowa pokonał Beniaminka Krosno 2:1, natomiast podczas ostatniego meczu rozgrywek drużyn do lat 10 triumfatora wyłoniła dopiero seria jedenastek, gdzie AMO Rzeszów ostatecznie wygrało 2:0 z Mielecką Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. – Jak zwykle takim występom towarzyszą bardzo pozytywne emocje. Rozgrywki z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom, a nam udało się zagrać naprawdę dobry turniej. Praca z takimi dziećmi jest bardzo wdzięczna, co widać po tych rozgrywkach, gdyż oprócz wygranej, liczy się cudownie spędzony czas we wspólnym gronie– przyznał po triumfie w U-8 trener Marczydło.– W miarę możliwości staraliśmy się rozgrywać i grać piłką, pokazując swoje indywidualne umiejętności, bo o to chodzi w akademiach. Trenujemy dwa razy w tygodniu. Są to treningi według planu, który opracowali trenerzy reprezentacji Polski i widać, że przynosi to efekty. W szkoleniu dzieci trzeba przede wszystkim zaszczepić miłość do piłki, mieć anielską cierpliwość i naprawdę stalowe nerwy – uśmiechał się z kolei po dekoracji zwycięzców w kategorii do lat 10 trener Marcin Włodarski.

tymbark7

W kategorii dziewcząt do lat 10, a także w rozgrywkach najstarszych zawodniczek (U-12), najlepsze okazały się drużyny UKS Beniaminka Krosno. Podopieczne trenera Macieja Maculskiego(U-10) pokonały w meczu finałowym Football Academy Nisko, a dzień później, podczas rozgrywek najstarszej grupy wiekowej, ich koleżanki trenowane przez Bartłomieja Szelę wyszły zwycięsko z potyczki z PSP Pysznica. Dzięki takim wynikom, to właśnie zawodniczki z Krosna będą reprezentować województwo podkarpackie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Rewelacją turnieju w kategorii U-10 okazała się młodziutka Anna Skrzypczyk, która zakończyła rywalizację z 27 bramkami na swoim koncie. –Według mnie organizacja turnieju stoi z roku na rok na coraz wyższym poziomie, a uczestnictwo w takich imprezach jest samą przyjemnością.Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli reprezentować nasze województwo w Warszawie, to nagroda za pracę całego sztabu szkoleniowego, a nie tylko mojej osoby– przyznał szczęśliwy trener Bartłomiej Szela. – To, jak ważne jest to dla tych dzieci widać po nich samych, gdyż cały czas chodzą uśmiechnięte i zadowolone. W przypadku takich dziewczynek, trzeba to wszystko robić w ramach zabawy z piłką, ale także kłaść odpowiedni nacisk na motorykę i technikę, które na tym etapie przygotowań są niezwykle ważne – zaznaczał opiekun zespołu U-12.Trener Maculski dodał jeszcze jeden ważny aspekt szkolenia. – W podejściu do dziewczynek potrzebna jest cierpliwość, bo one podchodzą bardziej emocjonalnie do takich rozgrywek. Jeśli chodzi o turniej, to wiemy, jak to wygląda w Warszawie. W tamtym roku zagraliśmy na stadionie PGE Narodowym i w tym roku też tanio skóry nie sprzedamy.

 tymbark5

W finale rywalizacji chłopców do lat 12 najwyższą lokatę zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Dębicy. Pojedynek o prawo do reprezentowania województwa podkarpackiego w Warszawie stoczyli z Niepubliczną SMS Mielec, wygrywając to starcie 2:1. – Jestem pod ogromnym wrażeniem, tym bardziej, iż jest to ukoronowanie naszej pięcioletniej pracy z tym zespołem. Jest to dla nas i dla nich nagroda za ten okres treningów i gry na małych boiskach, co jest świetnym przygotowaniem do kariery młodzieżowej. Oczywiście to dopiero za chwilę, gdyż teraz jest czas na świętowanie tego sukcesu– cieszył się Krzysztof Bizeń, trener zespołu. – Trzeba pamiętać, że nauka to jedno, ale radość z ich rozwoju to osobna kwestia. Nie można o tym zapominać. Trzeba ich chwalić i stale nadzorować, żeby prowadzić ich w dobrym kierunku. Oni z dnia na dzień stają się lepszymi zawodnikami, ale także uczniami i ludźmi.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców,którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

Klasyfikacja generalna

Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-8

 1. AMO Rzeszów
 2. Beniaminek Krosno
 3. Akademia Piłkarska Stalowa Wola
 4. UKS Tempo Nienaszów
  1. SP Pustków
  2. SP Łowisko
  3. Beniaminek Krosno
  4. SP Jamy
 

Najlepszy bramkarz

Adrian Fejkiel, Beniaminek Krosno

Julia Tyksińska, SP Pustków

Najlepszy zawodnik

Antoni Kobosz, AMO Rzeszów

Lena Maculska, Beniaminek Krosno

Król strzelców

Sebastian Kochańczyk, Akademia Piłkarska Stalowa Wola

Aneta Hanula, SP Łowisko

U-10

 1. AMO Rzeszów
 2. Mielecka SMS Mielec
 3. Beniaminek Krosno
 4. Akademia Piłkarska Stalowa Wola
  1. Beniaminek Krosno
  2. Football Academy Nisko
  3. SP 1 Golcowa
  4. UKS Czwórka Przemyśl
 

Najlepszy bramkarz

Fabian Głąb, AMO Rzeszów

Monika Pełdiak, SP 1 Golcowa

Najlepszy zawodnik

Karol Delikat, AMO Rzeszów

Nikola Kozyra, Football Academy Nisko

Król strzelców

Oliwier Krakowski, Mielecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego Mielec

Anna Skrzypczyk, Beniaminek Krosno

U-12

 1. SP 9 Dębica
 2. Niepubliczna SMS Mielec
 3. Beniaminek Krosno
 4. UKS Szóstka Jasło
  1. Beniaminek Krosno
  2. PSP Pysznice
  3. SP Jaśliska
  4. PSP Ulanów
 

Najlepszy bramkarz

Oliwier Parat, SP 9 Dębica

Marika Wazia, PSP Pysznice

Najlepszy zawodnik

Oskar Polakiewicz, UKS Szóstka Jasło

Michaella Nassisi, Beniaminek Krosno

Król strzelców

Dawid Zięba, Niepubliczna SMS Mielec

Gabriela Prochownik, SP Jaśliska

 

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na: www.zpodworkanastadion.plorazwww.laczynaspilka.pl

Patronat Honorowy nad wojewódzkim finałem sprawował Marszałek Województwa – Władysław Ortyl