Troje piłkarzy z Podkarpacia powołanych do reprezentacji

80
Marta Olejarczyk

 Marta Olejarczyk
Trener reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Nina Patalon przedstawiła listę zawodniczek powołanych na zgrupowanie w Warszawie oraz towarzyski dwumecz z Węgrami, które odbędą się 21 i 23 lutego 2017 roku. Wśród powołanych znalazła się Marta Olejarczyk z Sokoła Kolbuszowa Dolna.


Zawodniczka od jakiegoś czasu jest stałą uczestniczka zgrupowań, konsultacji i meczów reprezentacji tej kategorii wiekowej. W ubiegłym roku brała udział w zwycięskich eliminacjach do kolejnej fazy mistrzostw Europy. Teraz podopieczne trener Patalon przygotowują się do kolejnych gier o punkty. Dwumecz z Węgierkami będzie jednym z najważniejszych sprawdzianów formy dla biało-czerwonych.
Uznania w oczach trenera reprezentacji Polski do lat 16 Bartłomieja Zalewskiego znalazł również Bartosz Bida. Wychowanek Stali Rzeszów, będący obecnie piłkarzem Jagiellonii Białystok z bardzo dobrej strony pokazał się podczas dwumeczu z Irlandią Północną, który w listopadzie ubiegłego roku został rozegrany w Jarosławiu i Przemyślu. Trener Zalewski ponownie umieścił tego piłkarza na liście powołanych zawodników na towarzyski dwumecz z Cyprem. Szkoleniowiec zaprosił też Szymona Pankiewicza. Zawodnik Karpat Krosno po raz drugi będzie miał okazję wziąć udział w zgrupowaniu kadry. Biało-czerwoni spotkania rozegrają 21 lutego o godzinie 15:00 i 23 lutego o godzinie 15:00.