Darmowe bramki dla zespołów żaków

52
6efb280acfb59faa54589ce97f8f8c46

 6efb280acfb59faa54589ce97f8f8c46

Kluby, które posiadają drużyny żaków biorące udział w rozgrywkach w sezonie 2016/17 prowadzonych w systemie extranet przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej lub Okręgi i Podokręgi w nim zrzeszone, mogą otrzymać darmowe bramki przeznaczone dla tej kategorii wiekowej. Warunkiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza i posiadanie własnego konta na portalu Łączy nas piłka.

Bramki ufunduje Polski Związek Piłki Nożnej, który podjął już w tej kwestii stosowną uchwałę. Wystarczy, że klub posiadający drużynę żaków, która uczestniczy w rozgrywkach wypełni formularz zgłoszeniowy (w załączniku) i przekaże go do Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia. – Cała procedura jest bardzo prosta. Zakładając, że dany klub jest członkiem Podkarpackiego ZPN, bierze udział w rozgrywkach żaków prowadzonych w systemie extranet i ma zgłoszonych do nich co najmniej 10 zawodników (jest możliwość uprawnienia dodatkowych zawodników do wymaganej liczny minimalnej przyp. red.) , już może się starać o wspomniany na wstępie sprzęt sportowy. Wypełniony wniosek należy przesłać do 15 grudnia do naszego biura w Rzeszowie. To po jego analizie i sprawdzeniu zgodności wszystkich danych, Podkarpacki ZPN przekaże listę klubów, które spełniają wymogi uchwały do PZPN. Tylko te kluby, które znajdą się na niej, będą miały szanse otrzymać darmowy komplet bramek. Formalności nie są trudne, trzeba jednak pilnować terminów – wyjaśnił Wacław Mazur, dyrektor biura Podkarpackiego ZPN.
– Możliwość pozyskania bramek to bardzo dobra wiadomość dla naszych klubów, które biorą udział w rozgrywkach żaków. Cieszymy się, że w PZPN znalazły się na to środki. Podejrzewam, że w przyszłym sezonie do udziału w rywalizacji dla tej kategorii wiekowej, zgłosi się większa liczba drużyn. Wiemy bowiem, że są kluby prowadzące szkolenie żaków, ale do tej pory nie brały udziału w rozgrywkach. Tego typu bonusy jak darmowe bramki z pewnością ich do tego zachęcą – powiedział Mieczysław Golba. – Kolejną dobrą wiadomością jest także fakt, że PZPN przekaże do dyspozycji naszego Związku kolejnych sześć kompletów tego typu bramek. Na pewno będziemy mieć okazję, żeby je jak najlepiej zagospodarować – dodał prezes Podkarpackiego ZPN.

 

Wnioskowanie o bramki – instrukcja