Tak grały nasze kadry w rundzie jesiennej

71
DSC01702

DSC01702
Po pierwszej części rozgrywek żadna z naszych reprezentacji nie straciła szans na awans do turniejów finałowych mistrzostw Polski. Na wiosnę każda z nich mocno jednak będzie musiała powalczyć o to by zająć minimum drugą pozycję, dającą prawo gry w kolejnej fazie zmagań.

Tradycyjnie na poziomie makroregionu nasze kadry rywalizują z zespołami Małopolskiego ZPN, Lubelskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN. W sumie w tych rozgrywkach bierze udział sześć reprezentacji Podkarpackiego ZPN.
Kadra rocznik 2001 Puchar im. Kazimierza Deyny

Zespołem opiekują się Lech Czaja i Mateusz Syk. W pierwszej części sezonu ich podopieczni zdobyli 4 punkty. Na ten dorobek złożyły się remis z Lubelskim ZPN i wygrana z Świętokrzyskim. Póki co daje on drugą lokatę, ale na wiosnę trzeba będzie mocno walczyć przynajmniej o jej utrzymanie.

Wyniki z rundy jesiennej: Małopolski ZPN – Świętokrzyski ZPN 1-1, Lubelski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-2, Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN 3-2, Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 0-1, Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 3-1, Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN 2-1.

1. Małopolski ZPN         3 7 5-2
2. Podkarpacki ZPN   3 4 4-4
3. Świętokrzyski ZPN    3 4 5-5
4. Lubelski ZPN            3 1 5-8

Kadra rocznik 2002 Puchar im. Kazimierza Górskiego
Ten zespół w poprzednim sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Jesienią podopieczni Dariusza Liany potwierdzili póki co swoją supremację, bo są liderami grupy. Do pełni szczęścia zabrakło wygranej w ostatnim meczu z Świętokrzyskim ZPN. – Latem straciliśmy dwóch kluczowych zawodników A. Baran i K. Bieszczad przenieśli się do Zagłębia Lubin, wcześniej M. Rakoczy trafił do Cracovii. Cała trójka powołana została do reprezentacji Polski na listopadowy mecz z Irlandią. Mimo tych osłabień udało się nam utrzymać poziom sportowy i wypracować w zespole rywalizację na każdej pozycji. To dobrze rokuje przed kolejnymi meczami – stwierdził trener Liana.

Wyniki z rundy jesiennej: Lubelski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-3, Małopolski ZPN – Świętokrzyski 6-0, Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 5-4, Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN 0-1, Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN 0-1, Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 0-1

1. Podkarpacki ZPN   3 6 8-7
2. Lubelski ZPN             3 6 4-3
3. Małopolski ZPN          3 3 10-6
4. Świętokrzyski ZPN     3 3 1-7

Kadra rocznik 2003 Puchar im. Włodzimierza Smolarka
Trenerzy Wojciech Fabianowski, Maciej Karasiński kontynuują proces budowy tej drużyny. Patrząc po wynikach idą chyba w dobrym kierunku, bo w każdym kolejnym spotkaniu osiągali coraz lepsze rezultaty. A mogło być jeszcze lepiej. – Żałujemy remisu z Małopolskim ZPN. W ostatniej minucie tego pojedynku nie wykorzystaliśmy stuprocentowej sytuacji i uciekła nam szansa na zdobycie pełnej puli – powiedział trener Fabianowski.
Wyniki z rundy jesiennej: Świętokrzyski ZPN – Małopolski ZPN 1-9, Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0-2, Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-2 (karne 4-2), Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 2-0, Świętokrzyski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-4, Lubelski ZPN – Małopolski ZPN 2-2 (karne 6-7).

1. Lubelski ZPN           3 7 6-4
2. Małopolski ZPN        3 5 13-5
3. Podkarpacki ZPN  3 4 6-4
4. Świętokrzyski ZPN   3 0 1-15

Kadra rocznik 2004 Puchar Prezesa MZPN Ryszarda Niemca
Najmłodsza z kadr chłopców zbiera na razie doświadczenia. Póki co podopieczni Pawła Głodowskiego i Jakuba Korczykowskiego grają lepiej niż wskazują ich wyniki. – Mamy nadzieję, że stabilizacja formy, a przede wszystkim skuteczności naszych podopiecznych przyjdzie na wiosnę – oceniają szkoleniowcy.
Wyniki z rundy jesiennej: Świętokrzyski ZPN – Małopolski ZPN 1-2, Podkarpacki ZPN – Lubelski 2-0, Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-1, Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 1-1 (karne 4-1), Lubelski ZPN – Małopolski ZPN 0-2, Świętokrzyski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-1.

1. Małopolski ZPN         3 9 6-2

2. Świętokrzyski ZPN     3 4 4-4

3. Podkarpacki ZPN   3 3 4-4
4. Lubelski ZPN             3 1 1-5

U 16 dziewcząt
Na plus tej drużyny należy zapisać, że nie odstaje od teoretycznie silniejszych reprezentacji Małopolskiego ZPN i Lubelskiego ZPN. Dzięki temu, że ta ostatnia drużyna dość niespodziewanie straciła punkty w starciu z Świętokrzyskim ZPN, przed naszym zespołem otwiera się realna szansa by na wiosnę powalczyć o promocję do dalszej fazy rozgrywek.

Wyniki z rundy jesiennej: Świętokrzyski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-1, Świętokrzyski ZPN – Małopolski ZPN 0-7, Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 3-3, Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2-0, Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 0-1

1. Małopolski ZPN        3 6 11 3
2. Lubelski ZPN           3 4 6 6
3. Podkarpacki ZPN  3 4 4 5
4. Świętokrzyski ZPN   3 3 1 8

U-13 dziewcząt
Młodsze kadrowiczki radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Sześć punktów zdobytych w trzech meczach to więcej niż przyzwoity dorobek. Kluczowe dla rywalizacji w tej grupie może być wiosenne starcie z Małopolskim ZPN.
Wyniki z rundy jesiennej: Świętokrzyski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-6, Świętokrzyski ZPN – Małopolski ZPN 0-4, Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 1-0, Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 1-0, Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 5-0.

1. Małopolski ZPN         3 9 8-1
2. Podkarpacki ZPN   3 6 8-3
3. Lubelski ZPN             3 3 5-2
4. Świętokrzyski ZPN    3 0 0-15

Henryk Rożek, trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. – Co roku nasze kadry muszą szczególnie w pierwszej części sezonu borykać się z osłabieniami, które wynikają z migracji naszych najlepszych piłkarzy do bogatszych klubów z innej części Polski. Znakomitym tutaj przykładem jest Bartosz Bida, do niedawna czołowy piłkarz Stali Rzeszów i naszych kadr wojewódzkich. Niedawno przeniósł się do Jagiellonii Białystok i udało mu się błysnąć nawet w reprezentacji Polski do lat 16. Mimo wszystko nasi trenerzy jakoś sobie radzą, bo zdolnej młodzieży na Podkarpaciu wciąż nie brakuje. Póki co w każdej kategorii jesteśmy w grze i liczymy, że na wiosnę skutecznie powalczymy o awanse do kolejnej fazy rozgrywek. W 2016 roku wszystkim naszym drużynom udało się tej sztuki dokonać, w przyszłym chcielibyśmy co najmniej ten wyczyn powtórzyć.