Efektowna wygrana naszej reprezentacji

48
mecz

mecz
Pięć bramek obejrzał nadkomplet publiczności w meczu reprezentacji U-16 Polski i Irlandii Północnej, który został rozegrany w poniedziałek (21.11) na stadionie Czuwaju Przemyśl. Cztery trafienia były udziałem naszych piłkarzy, którzy pewnie pokonali gości z Wysp Brytyjskich. – To była znakomita promocja futbolu w tej części naszego regionu – podkreślił Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.


Oba zespoły postawiły na otwarty futbol. Jedni i drudzy starali się grać wysokim i średnim pressingiem. – Nie ma co ukrywać, że nasi rywale wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Wbrew temu co sugeruje wynik, wcale o wygraną nie było nam łatwo – dzielił się wrażeniami z meczu trener biało-czerwonych Bartłomiej Zalewski. Wynik spotkania otworzył Mikołaj Nawrocki. Chwilę potem wyrównał Conor Fallerry. Jeszcze przed przerwą kolejne bramki dla naszej drużyny strzelili M. Nawrocki z karnego i Bartłomiej Bida (z nr 9 na koszulce przyp. red.). Ten drugi ustalił po zmianie stron wynik spotkania. Co warte uwagi Bartek jest wychowankiem Stali Rzeszów, latem tego roku pzeniósł się do Jagielloni Białystok. – Bartek udanie wkomponował się w naszą drużynę. Napewno będzie wartościowym uzupełnieniem linii ataku – chwalił zawodnika trener Zalewski.

 

mecz2
Mniej powodów do zadowolenia miał z wiadomych przyczyn trener Irlandii Północnej – Darren Murphy. – Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i takie rzeczywiście dla nas było. Polacy wygrali zasłużenie, postaramy się lepiej zaprezentować w rewanżu. Mam nadzieję, że popełnimy w nim mniej błędów, szczególnie jeśli chodzi o bramkarza – podsumował zawody na konferenji prasowej szkoleniowiec Wyspiarzy.
Na wielkie słowa uznania zasłużyli także kibice, którzy szczelnie wypełnili obiekt Czuwaju. Jak szacowała prezes przemyskiego klubu Jolanta Korab, mecz obejrzało około 3 tys. sympatyków futbolu, wśród, których dominowały dzieci i młodzież. – Serdecznie wszystkim dziękuję za tak liczny udział w tym meczu. Cieszę się, że mogliśmy gościć oba zespoły przy tak fantastycznej oprawie. Zapraszam wszystkich na mecz rewanżowy, który w środę (23.11 przyp. red.) odbędzię się w Jarosławiu na stadionie JKS-u – dodał prezes Golba.

mecz3

MECZ REPREZENTACJI U-16
POLSKA 4
IRLANDIA PÓŁNOCNA 1
(3-1)
Bramki: Mikołaj Nawrocki 9, 21 (k), Bartosz Bida 39, 71 – Conor Farrelly 18
Polska: Wiktor Bieniek – Borys Borowiec (62. Mateusz Bieniek), 5. Wiktor Pleśnierowicz, Mikołaj Nawrocki, 3. Sebastian Mach (74. Kevin Rubaszewski) – Olaf Kobacki, Michał Karbownik, Jakub Białczyk (53. Szymon Czyż), Mikołaj Nawrocki (53. Błażej Czuban), Jakub Karbownik (62. Mateusz Maćkowiak) – Bartosz Bida.
Sędziował Mariusz Złotek.

{gallery cols=2 rows=6}1pol-irl{/gallery}