Biało-czerwoni znów lepsi od Irlandii Północnej

42
DSC9083

 DSC9083

Rewanżowy mecz reprezentacji U-16 Polski i Irlandii Północnej zakończył się wygraną naszej drużyny. Tym razem podopieczni Bartłomieja Zalewskiego pokonali w środę (23.11) Wyspiarzy 1-0 (pierwszy mecz 4-1). Spotkanie rozgrywane na stadionie JKS-u 1909 Jarosław obejrzał nadkomplet widzów.

 

– Pokazaliśmy, że PZPN robi dobrze powierzając nam organizację spotkań kadry, bo w naszym regionie jest wielkie zainteresowanie tego typu imprezami – cieszył się Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że na meczu pojawiło się 5 tys. kibiców. Przed rozpoczęciem zawodów prezes Golba wręczył pamiątkową paterą Bogdanowi Zającowi – II trenerowi reprezentacji Polski, który nie opuścił spotkania rozgrywanego na obiekcie klubu, którego jest wychowankiem. 

Z wizyty w naszym regionie niewątpliwie zadowolony był trener Zalewski i sztab jego drużyny. – Rzeczywiście występy w tej części kraju nam służą. Na wiosnę wygraliśmy Turniej Trzech Narodów w Krośnie, teraz dwukrotnie pokonaliśmy Irlandię Północną. Jeśli do tego dodać znakomitą organizację naszego pobytu podczas obu zgrupowań przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, nie mamy prawa na nic narzekać. Serdecznie dziękujemy prezesowi Golbie i jego współpracownikom za znakomite przyjęcie, a kibicom za tak liczne przybycie. Szczególnie się cieszę, że na trybunach dominowali młodzi sympatycy futbolu. Stworzyli dziś znakomitą atmosferę – podkreślał trener Zalewski.

 DSC9018
Rewanżowe starcie obu zespołów dostarczyło kibicom sporo wrażeń. Na własne oczy mogli się oni przekonać jak prezentują się piłkarze, którzy w przyszłości być może będą coś znaczyć w zawodowym futbolu. Trener Wyspiarzy Darren Murphy radził zwrócić uwagę na kapitana zespołu Ethana Galbraitha, który niebawem będzie rozwijał swój talent w akademii Manchesteru United. Rzeczywiście pomocnik, był wyróżniającą się postacią w ekipie gości. Więcej indywidualności miał jednak do dyspozycji trener Zalewski. Michał Karbownik, Jakub Karbownik, Mikołaj Nawrocki czy Bartłomiej Bida to piłkarze, którzy błysnęli w tym dwumeczu. Ostatni z wymienionych mógł liczyć na szczególny doping, wszak jest wychowankiem Stali Rzeszów. – Przy tak licznej opubliczności jeszcze nigdy nie zdarzyło sie nam zagrać. Tym bardziej miło, że odwdzięczyliśmy się wygraną – dzielił sie wrażeniami Radosław Gilewicz, ambasador naszej kadry.

 DSC8900

Trener Murphy choć nie mógł być zadowolony z wyników osiągniętych przez swoich podopiecznych, wizytę na Podkarpaciu uznał za wartościową. – Każdy mecz uczy moich podopiecznych czegoś nowego, a nam trenerom daje materiał do rzetelnej oceny ich umiejętności. Dodam, że rewanżowy mecz z Polakami był piętnastym jaki pod moją wodzą rozegrała ta drużyna i było to najlepsze spotkanie w jej wykonaniu. Tym bardziej się cieszę, że Polacy to bardzo wymagajacy rywal. Wartością dodaną są też pozytywne wrażenia jakie stąd wywozimy. Dziękuję PZPN i lokalnemu związkowi piłki nożnej oraz prezesowi Golbie, za to jak nas przyjęli i profesjonalnie się nami opiekowali. Mamy nadzieję, że w przyszłości dojdzie do rewanżu w Irlandii Północnej i przy tej okazji będziemy mogli się im odwdzięczyć – powiedział trener Murphy.

 DSC9234
Podczas pomeczowej konferencji prasowej o krótkie podsumowanie dwumeczu pokusił się Mieczysław Golba. – Po pierwsze nasi kibice pokazali się z znakomitej strony. Po raz pierwszy od niepamiętnych lat, na stadionach Czuwaju Przemyśl i JKS Jarosław mecz obejrzało nadkomplet widzów. Dzięki nim jako Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zyskaliśmy dodatkowy atut w rozmowach z PZPN o tym, by powierzył nam organizację kolejnych spotkań naszych reprezentacji. Wierzymy, że prezes Boniek nie zapomni o nas i w przyszłym roku znów biało-czerwoni przyjadą na Podkarpacie. Gorąco prosimy też o wsparcie w tej kwestii sztab kadry U-16 – powiedział prezes Podkarpackiego ZPN.

MECZ REPREZENTACJI U-16
POLSKA 1
IRLANDIA PŁN. 0
(1-0)

Bramka: Błażej Czuban (25.)
Polska: Marcel Lotka – Mateusz Bieniek, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Bogacz, Mateusz Maćkowiak – Kevin Rubaszewski (41. Olaf Kobacki), Szymon Czyż, Michał Karbownik, Mikołaj Nawrocki (63. Jakub Białczyk), Sebastian Mach (41. Jakub Karbownik) – Błażej Czuban (9. Bartosz Bida)
Sędziował: Paweł Kantor (Polska). Widzów 5000.

 {gallery cols=2 rows=6}2pol-irl{/gallery}