Biało-czerwoni zapraszają na mecz

49
konf

konf

Blisko trzy tysiące osób spodziewanych jest na poniedziałkowym (21 listopada) meczu reprezentacji Polski i Irlandii Północnej do lat 16, który odbędzie się na stadionie Czuwaju Przemyśl. – Pogoda ma być wyśmienita, liczymy, że nasi kibice stworzą znakomitą atmosferę, a o resztę zadbają młodzi piłkarze strzelając sporo bramek – powiedział na niedzielnej konferencji prasowej Mieczysław Golba.


Oprócz prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z dziennikarzami w Hotelu Coloseum w Jarosławie spotkali się: Bartłomiej Zalewski (trener reprezentacji Polski), Radosław Gilewicz (ambasador reprezentacji Polski), Danny Murphy (trener reprezentacji Irlandii Północnej) oraz Jolanta Korab (prezes Czuwaju Wiaro Przemyśl) i Witold Rogala (prezes JKS 1909 Jarosław) czyli gospodarze obydwu spotkań.
– Cieszymy się z kolejnej wizyty na Podkarpaciu, w kwietniu tego roku wygraliśmy Turniej Trzech Narodów w Krośnie, teraz też postaramy się pokazać z dobrej strony. Postaramy się zagrać ofensywnie i usatysfakcjonować kibiców kilkoma bramkami – obiecał trener Zalewski.
Opiekun Irlandii Północnej podkreślał, że Polacy to wymagający rywale i mecze z nimi będą wartościowym sprawdzianem dla jego drużyny. – W Polsce jestem po raz trzeci, wcześniej przyjeżdzałem z kadrą U-17 na Turniej Syrenki. Słyszałem, że na obu meczach ma być sporo sympatyków futbolu. To bardzo dobra wiadomość dla nas – zapewnił Danny Murphy.
Jolanta Korab, która nadzorowała przygotowania do meczu na stadionie Czuwaju, którego jest gospodarzem, gwarantowała, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. – Odświeżyliśmy szatnie, sam stadon jest urokliwy sam w sobie. Dzięki spotkaniu obu zespołów, zobaczy go cała Polska. To dla nas duże wyróżnienie, że możemy gościć tej rangi zawody – cieszyła się prezes Czuwaju.
Prezes Golba na koniec konferencji jeszcze raz zaprosił kibiców na mecz. – Mimo sporego zainteresowania mam zapewnieie pani prezes Korab, że każdy chętny będzie mógł obejrzeć mecz na żywo. Warto przyjść i zobaczyć tych młodych chłopkaów, bo za kilka lat kilku z nich może stanowić o sile pierwszej reprezentacji Polski. Dodam, że w drużynie trenera Zalewskiego jest nasz krajan z Podkarpacia. To Bartosz Bida, który jest wychowankiem Stali Rzeszów, a obecnie gra w Jagielloni Białystok. Mamy więc swój regionalny akcent. Zatem widzimy się w poniedziałek na stadionie Czuwaju gdzie gorąco będziemy dopingować oba zespoły – dodał prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Początek meczu Polska- Irlandia Północna o godz. 12:00.

 

preview Plakat U16 Irlandia Pln