Rekordowa kursokonferencja „Grassroots”

70
glowne

Ponad 200 trenerów wzięło udział w kursokonferencji „Grassroots”, która odbyła się w miniony wtorek (8.11) w hali MOSiR w Łańcucie. Szkoleniowcy podkarpackich drużyn z całego regionu przez ponad sześć godzin wsłuchiwali się w prelekcje, a następnie obserwowali zajęcia praktyczne prowadzone przez zaproszonych gości.

glowne
Kursokonferencję otworzył Wojciech Zając – wiceprezes ds. szkoleniowych Podkarpackiego ZPN, w towarzystwie trenera – koordynatora Henryka Rożka, Jana Domarskiego – przewodniczącego Rady Trenerów oraz Ryszarda Kuźmy – członka tego gremium. Polski Związek Piłki Nożnej reprezentował Przemysław Prętkiewicz z Departamentu Grassroots – koordynator kursokonferencji oraz prelegenci w osobach: Miłosza Stępińskiego, Michała Libicha, Michała Naulewicza, W otwarciu kursokonferencji uczestniczył także Marcin Papierz – redaktor naczelny magazynu „Asystent trenera”, który zainteresowani mogli nabyć, na specjalnie zorganizowanym stoisku.

 DSC8196
Licznie zgromadzeni trenerzy zapoznali się z tematyką zmian w unifikacji szkolenia dzieci i młodzieży oraz narodowego modelu gry, a także głównych filarów w szkoleniu piłkarskim U6 – U12, które przybliżyli Miłosz Stępiński, Przemysław Prętkiewicz oraz Michał Libich z departamentu Grassroots PZPN.

 DSC8212
Lokalny prelegent, fizjoterapeuta Łukasz Strzępek, przedstawił prelekcję na temat: „Postawa ciała, stabilność i mobilność jako fundament rozwoju ruchowego młodych adeptów piłki nożnej”, a Michał Naulewicz – trener przygotowania motorycznego – zgłębił tematykę ćwiczeń wzmacniających u dzieci.

 DSC8218
W części praktycznej uczestniczyli młodzi adepci z rzeszowskiej Akademii Młodych Orłów pod okiem trenerów Marcina Włodarskiego i Krzysztofa Husa. 

 DSC8225
Kursokonferencje przeprowadzane w ramach Akademii Piłkarskiej „Grassroots” mają za zadanie przybliżyć najnowsze trendy w szkoleniu dzieci i młodzieży trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Trenerzy Reprezentacji Młodzieżowych, podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przekazują wytyczne dotyczące pracy z dziećmi do 12 roku życia.

 DSC8247
Na zakończenie kursokonferencji trenerzy odebrali certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach oraz materiały szkoleniowe.