niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwum 2016Gotowi na wybory w PZPN

Gotowi na wybory w PZPN

DSC 2607

Mieczysław Golba, Wiesław Lada, Edward Chmura, Tadeusz Kulik oraz Wojciech Sokołowski będą delegatami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Polskiego Związku Piłki Nożnej, który już w najbliższy piątek (28 października) odbędzie się w Warszawie. Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia w wyborach na prezesa PZPN popierać będą Zbigniewa Bońka.

– O tym, że zagłosujemy na tego kandydata, mówiliśmy już głośno od jakiegoś czasu – przypomina prezes Golba. – Zbigniew Boniek przekonał nas do siebie, bo wprowadził normalność w funkcjonowaniu PZPN, co przekłada się nie tylko na ostatnie sukcesy reprezentacji, ale także rozwój piłki nożnej w naszym kraju w wielu aspektach jej funkcjonowania. Wreszcie stworzone zostały podwaliny systemu szkolenia młodzieży, znalazły się pieniądze na pomoc dla klubów i związków wojewódzkich, coraz większym prestiżem cieszą się rozgrywki Pucharu Polski, także ze względu na atrakcyjne nagrody finansowe jakie pojawiły się w tych rozgrywkach. Słowem wszystko zmierza w dobrym kierunku – stwierdził prezes Podkarpackiego ZPN.
Mieczysław Golba podkreśla też znakomitą współpracę jaka ma obecnie miejsce pomiędzy naszym Stowarzyszeniem i PZPN. – Prezes Boniek nigdy nie był naszym wrogiem, tylko nie odpowiadał pewnym osobom, które działały w naszym Związku. Obecny Zarząd Podkarpackiego ZPN nie ma wątpliwości, że współpraca z PZPN wyjdzie nam tylko na dobre. Dostajemy dotacje na pomoc dla naszych klubów, chętnie do nas przyjeżdżają związkowi trenerzy kształcić młodych szkoleniowców, mamy przywilej organizacji meczów reprezentacji młodzieżowych, a nikt przy tym nie zawłaszcza naszej suwerenności jako wojewódzkiego ZPN, ani nie spycha nas na margines – dodaje prezes Podkarpackiego ZPN.
Mieczysław Golba podczas piątkowego zjazdu wystartuje w wyborach do zarządu Związku. – Dostałem na to mandat od kolegów z naszego Zarządu, jestem im wdzięczny za zaufanie. Uważamy, że jako jeden z największych wojewódzkich ZPN-ów mamy prawo mieć swojego przedstawiciela w ścisłych władzach PZPN. Dzięki temu skuteczniej będziemy mogli zabiegać o sprawy podkarpackiej piłki – uważa nasz rozmówca.
O wyborze delegatów na zjazd PZPN zdecydowało Nadzwyczajne Walne Zebranie Podkarpackiego ZPN, które odbyło się 30 lipca w Rzeszowie. – Cieszę się, że każdy z okręgów i podokręgów tworzących nasz Związek, ma swojego przedstawiciela. Dodam, że w Warszawie będziemy mieli jeszcze jednego reprezentanta – to delegat Stali Mielec, która jako klub I ligi również ma swój mandat – zakończył Mieczysław Golba.

RELATED ARTICLES

Most Popular