Gotowi na wybory w PZPN

40
DSC 2607

DSC 2607

Mieczysław Golba, Wiesław Lada, Edward Chmura, Tadeusz Kulik oraz Wojciech Sokołowski będą delegatami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Polskiego Związku Piłki Nożnej, który już w najbliższy piątek (28 października) odbędzie się w Warszawie. Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia w wyborach na prezesa PZPN popierać będą Zbigniewa Bońka.

– O tym, że zagłosujemy na tego kandydata, mówiliśmy już głośno od jakiegoś czasu – przypomina prezes Golba. – Zbigniew Boniek przekonał nas do siebie, bo wprowadził normalność w funkcjonowaniu PZPN, co przekłada się nie tylko na ostatnie sukcesy reprezentacji, ale także rozwój piłki nożnej w naszym kraju w wielu aspektach jej funkcjonowania. Wreszcie stworzone zostały podwaliny systemu szkolenia młodzieży, znalazły się pieniądze na pomoc dla klubów i związków wojewódzkich, coraz większym prestiżem cieszą się rozgrywki Pucharu Polski, także ze względu na atrakcyjne nagrody finansowe jakie pojawiły się w tych rozgrywkach. Słowem wszystko zmierza w dobrym kierunku – stwierdził prezes Podkarpackiego ZPN.
Mieczysław Golba podkreśla też znakomitą współpracę jaka ma obecnie miejsce pomiędzy naszym Stowarzyszeniem i PZPN. – Prezes Boniek nigdy nie był naszym wrogiem, tylko nie odpowiadał pewnym osobom, które działały w naszym Związku. Obecny Zarząd Podkarpackiego ZPN nie ma wątpliwości, że współpraca z PZPN wyjdzie nam tylko na dobre. Dostajemy dotacje na pomoc dla naszych klubów, chętnie do nas przyjeżdżają związkowi trenerzy kształcić młodych szkoleniowców, mamy przywilej organizacji meczów reprezentacji młodzieżowych, a nikt przy tym nie zawłaszcza naszej suwerenności jako wojewódzkiego ZPN, ani nie spycha nas na margines – dodaje prezes Podkarpackiego ZPN.
Mieczysław Golba podczas piątkowego zjazdu wystartuje w wyborach do zarządu Związku. – Dostałem na to mandat od kolegów z naszego Zarządu, jestem im wdzięczny za zaufanie. Uważamy, że jako jeden z największych wojewódzkich ZPN-ów mamy prawo mieć swojego przedstawiciela w ścisłych władzach PZPN. Dzięki temu skuteczniej będziemy mogli zabiegać o sprawy podkarpackiej piłki – uważa nasz rozmówca.
O wyborze delegatów na zjazd PZPN zdecydowało Nadzwyczajne Walne Zebranie Podkarpackiego ZPN, które odbyło się 30 lipca w Rzeszowie. – Cieszę się, że każdy z okręgów i podokręgów tworzących nasz Związek, ma swojego przedstawiciela. Dodam, że w Warszawie będziemy mieli jeszcze jednego reprezentanta – to delegat Stali Mielec, która jako klub I ligi również ma swój mandat – zakończył Mieczysław Golba.