Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej ruszy za dwa lata

53
DSC 0389 2

DSC 0389 2
W sobotę 22 października doszło do podpisania umowy na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Dokument w obecności Mieczysława Golby prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej parafowali Jarosław Stawiarski sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Lucjusz Nadbereżny prezydent hutniczego miasta.


Uroczystość miała miejsce na stadionie MOSiR, na którego obiektach powstanie cały kompleks sportowy. Na mocy umowy Stalowa Wola otrzyma 15 mln zł dofinansowania na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. W jego ramach zostanie postawiona nowa trybuna główna wraz z całym zapleczem socjalnym i sportowym. Główna płyta zostanie wyposażona w system ogrzewania, powstanie też sztuczne oświetlenie. Ponadto oddane do użytku zostaną trzy boiska treningowe, jedno z nich będzie przykryte namiotem, aby można na nim trenować przez cały rok. Dodatkowo zbudowane zostaną parkingi, drogi i ogrodzenie całego kompleksu. Z PCPN będą mogły korzystać zarówno miejscowe drużyny jak i mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości.

DSC 0382
– Powstanie tego obiektu to bardzo dobra wiadomość. Młodzież z Stalowej Woli i okolic zyska wspaniałe miejsce do rozwijania swojej pasji poprzez piłkę nożną. Niewątpliwie często tutaj będą gościć też kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Serce rośnie jak się widzi takie obiekty powstające na Podkarpaciu – cieszył się prezes Golba.
Otwarcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej planowane jest na 2018 rok.

DSC 0380