Sokółki zgarnęły puchar

45
sokol

sokol
Piłkarski Sokoła Kolbuszowa Dolna pokonały zespół Resovii i zdobyły Puchar Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Teraz nasz region będą reprezentować na szczeblu centralnym, gdzie przyjdzie im rywalizować z rezerwami Górnika Łęczna.

Finał wojewódzki odbył się w sobotę 8 października w Kolbuszowej Dolnej. O takiej lokalizacji zdecydowało losowanie gospodarza tego spotkania. Miejscowe w pełni wykorzystały atut własnego boiska i w zasadzie już do przerwy o rozstrzygnęły o jego losach.
Po meczu odbyła się dekoracja finalistek. Efektowne trofeum zwycięskiej drużynie wręczył Wojciech Zając wiceprezes Podkarpackiego ZPN. Ponadto każda z uczestniczek finału otrzymała książkę o Leo Messim i słodki upominek. Nagrody ufundowała Komisja ds. Promocji Podkarpackiego ZPN, a wręczyli je Janusz Szczupak (Wydział Gier) i Henryk Rożek (trener koordynator).
SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA – RESOVIA RZESZÓW 5-2 (4-0)
Bramki: Dobrzańska (9., 36.), Wdowiak (29., 52.), Kot (44.) oraz Markowicz (80.), Mroczka (87.)
SOKÓŁ: Koman – Kaznecka, Mokrzycka, Krystel, Bochenek, Nazarko, Motyka, Wodowiak, Korab, Dobrzańska (46. Urban), Kot
Trener: Ryszard Mokrzycki
RESOVIA: Byczek – Posłuszna (46. Florek), Krzemińska, Chorzempa, Kudła, Balicka, Pajda (63. Michalska), Rzeszut (46. Mroczka), Pyrcz (70. Blech), Paterek (46. Markowicz), Dziura