Dwóch piłkarzy z Podkarpacia powołanych do reprezentacji Polski

56
dsc06324

dsc06324  dsc6243

Rafał Janas trener reprezentacji Polski do lat 18 uzupełnił kadrę przed towarzyskim dwumeczem z Finlandią (8 i 10 października). Wśród powołanych znalazło się dwóch piłkarzy z naszego regionu.


Trener Janas zaprosił na zgrupowanie Rafała Strączka i Radosława Kanacha. Pierwszy z wymienionych to bramkarz JKS 1909 Jarosław. Z kolei Kanach jest wychowankiem Błażowianki, miniony sezon spędził w Stali Rzeszów, gdzie wypatrzyli go skauci Cracovii i od lipca tego roku jest już piłkarzem „Pasów”.
Swego zadowolenia z faktu powołań dla młodych zawodników nie krył Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Zawsze podkreślam, że w naszym regionie nie brakuje zdolnej młodzieży. Życzę Rafałowi i Radkowi by na stałe zadomowili się w kadrze trenera Janasa. Liczę, że to będzie dodatkowy bodziec dla nich w ich piłkarskim rozwoju – stwierdził prezes Golba.
Możliwości obu piłkarzy doskonale zna też Henryk Rożek trener koordynator Podkarpackiego ZPN. – Jeszcze niedawno grali oni w kadrze Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Radek latem przeniósł się do Cracovii. Perspektywa gry w ekstraklasie to dla niego duża szansa. Zaproszenie od Rafała Janasa to dowód na harmonijny rozwój tych chłopaków, ale i zachęta dla nich do jeszcze do jeszcze większej pracy na treningach – dodał Henryk Rożek.