Podkarpaccy III-ligowcy otrzymali kamery

42
dsc7744

 dsc7744W czwartek (8 września) kluby z Podkarpacia grające w III lidze odebrały kamery wideo, które ufundował Polski Związek Piłki Nożnej. Sprzęt przedstawicielom poszczególnych zespołów przekazał w Hotelu Rzeszów Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

– Sprzęt będzie służył naszym klubom w wieloraki sposób – tłumaczył prezes Golba na konferencji prasowej, która odbyła się przed przekazaniem kamer. – Podstawowym obowiązkiem będzie rejestrowanie meczów ligowych i umieszczanie zapisu w centralnym rejestrze jaki niebawem udostępni PZPN. Na jego podstawie będzie weryfikowana praca sędziów prowadzących poszczególne spotkania. Po za tym klub na podstawie zapisu wideo będzie mógł się odwołać od decyzji sędziego dotyczącej np. przyznania żółtej kartki. Z kolei trenerzy będą mogli dokonywać analizy nagranych spotkań. Dodatkowo kamery mogą wykorzystać do nagrywania treningów, sparingów, a klub do rejestrowania wszelkich uroczystości jakie go dotyczą – dodał Mieczysław Golba.
Przekazanie kamer to pierwsza z form pomocy jaką dla klubów III-ligowych przewiduje PZPN. – Niebawem Zarząd PZPN ogłosi w jaki sposób dodatkowo wesprze wszystkie zespoły grające na tym poziomie rozgrywek. Zapewniam, że będzie to niebagatelne wsparcie, które na pewno posłuży klubom. Cieszę się, że nasi przedstawiciele będą z tego mogli korzystać i mam nadzieję, że pomoże im to w osiąganiu lepszych wyników – zakończył prezes Golba.
– Każda forma wsparcia ze strony PZPN i Podkarpackiego ZPN jest mile widziana. Kamery na pewno każdemu klubowi się przydadzą. Z niecierpliwością czekamy na obiecaną kolejne tego typu działania – powiedział Bartłomiej Kud reprezentujący JKS 1909 Jarosław.

 dsc7719