Prezes Golba przekazał piłki klubom IV ligi i Podokręgu Rzeszów

49
DSC7706

 DSC7706Blisko osiemset piłek otrzymały w piątek (26 sierpnia) kluby IV ligi i Podokręgu Rzeszów. Sprzęt zakupiony z puli przyznanej przez Polski Związek Piłki Nożnej przekazał przedstawicielom poszczególnych zespołów Mieczysław Golba Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

– Dotacja jaka otrzymaliśmy miała wartość 460 tys. zł. Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że za tą kwotę zakupimy piłki dla wszystkich klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Ustaliśmy, że każdy klub otrzyma po trzy piłki na drużyny które prowadzi. Rekordzista – Akademia Piłkarska Mielec wzbogaciła się dzięki temu o 42 futbolówki – powiedział prezes Golba.

 DSC7675
Uroczyste przekazanie sprzętu miało miejsce w Hotelu Rzeszów. Prezes Golba zapewnił zebranych, że na tym pomoc dla klubów ze strony Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na pewno się nie skończy. – Nadal będziemy zabiegali o wsparcie sprzętowe w Polskim Związku Piłki Nożnej, a dzięki znakomitej współpracy z prezesem Zbigniewem Bońkiem jest na to spora szansa. Dziś cieszymy się, że ten sprzęt trafia do naszych klubów. Niech służy jak najlepiej do szkolenia młodzieży i w meczach mistrzowskich – dodał prezes Golba.
W przyszłym tygodniu piłki zakupione z dotacji PZPN otrzymają klubu zrzeszone w OZPN Krosno, OZPN Jarosław oraz Podokręgach Stalowa Wola i Dębica. W sumie Podkarpacki ZPN zakupił blisko 4000 tysiące futbolówek.

 DSC7689