Rada Trenerów zaprezentowana

52
DSC7657

 DSC7657
W poniedziałek na konferencji prasowej w Hotelu Rzeszów Mieczysław Golba zaprezentował członków niedawno powołanej Rady Trenerów. – W jej gronie znaleźli się wybitni reprezentanci kraju i uznani szkoleniowcy, którzy obecnie z powodzeniem pracują w zawodzie. Nasi młodzi trenerzy będą mieli się od kogo uczyć – argumentował prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.


Do głównych zadań Rady Trenerów będzie należało wspieranie pomocą merytoryczną opiekunów reprezentacji Podkarpackiego ZPN (w sumie sześć zespołów przyp. red.), monitorowanie najbardziej utalentowanych piłkarzy w naszym regionie, udział w organizacji kursów szkoleniowych oraz pomoc młodym szkoleniowcom z naszego regionu w podnoszeniu przez nich kwalifikacji. – W Radzie mamy Bogdana Zająca – II trenera reprezentacji, pracującego w Ekstraklasie Jacka Zielińskiego czy na jej bliższym lub dalszym zapleczu Janusza Białka oraz Tomasza Tułacza. Liczymy, że dzięki ich kontaktom, nie będzie problemów z załatwieniem atrakcyjnych staży dla naszych obiecujących kursantów czy wartościowych sparingpartnerów dla reprezentacji Związku. Korzystając zaś z doświadczenia takich tuzów jak Grzegorz Lato czy Jan Domarski, każdy będzie mógł się czegoś nauczyć – dodał prezes Golba.
Przewodniczącym speckomórki Podkarpackiego ZPN został Jan Domarski – Cieszę się, że Rada po kilku latach przerwy zaczyna znów funkcjonować. Mamy zdolną młodzież i musimy zadbać o to, by szkolili ją jak najlepsi trenerzy. Podkarpacki ZPN dużo dobrego robi w tej materii, my dodatkowo będziemy go wspierać na tym polu – zapewniał Jan Domarski.

Rada Trenerów Podkarpackiego ZPN
Przewodniczący: Jan Domarski
Wiceprzewodniczący: Janusz Białek, Maciej Huzarski
Sekretarz: Henryk Rożek
Członkowie: Sławomir Adamus, Włodzimierz Gąsior, Zbigniew Hariasz, Ryszard Kuźma, Tomasz Tułacz
Komisja Doradcza Rady Trenerów: Leszek Cicirko, Henryk Duda, Bogdan Zając, Jacek Zieliński, Grzegorz Lato