Kurs „inteligentnego futbolu” w Mielcu

67
Plakat kursu JPEG

Plakat kursu JPEG
Temu jak należy stymulować pracę mózgu u piłkarzy poświęcony będzie dwudniowy kurs, który poprowadzi Albert Vinias. Zajęcia dotyczące projektu Smartfootball odbywać się będą w Mielcu w dniach 20 i 21 sierpnia.


Smartfootball to system edukacyjny skoncentrowany na wzbogacaniu pracy mózgu. Cała metodologia została tak zaprojektowana, by zaspokoić wszystkie jego potrzeby na etapie wzrostu, a przy tym optymalnie zwiększyć jego wydajność i maksymalnie wykorzystać jego możliwości. To metodologia, która ma na celu skonfigurowanie mózgu i dostosowanie jego pracy do wymagań, jakie stawia gra w piłkę nożną.
Organizatorem wydarzenia jest trener Marcin Paterak, który w marcu zaliczył kurs w głównym ośrodku szkoleniowym, znajdującym się w hiszpańskim Salou, oddalonym o 100 km od Barcelony. – Zdecydowałem się zorganizować te zajęcia, ponieważ osobiście doświadczyłem czym jest Smartfootball. Z czystym sumieniem mogę je polecić wszystkim trenerom piłki nożnej, zarówno szkolącym dzieci i młodzież, jak i również seniorów”
10-godzinny program zajęć przepełniony wiedzą i nowościami w kwestii szkolenia poprowadzi Albert Vinias dyrektor techniczny Futbol Salou, a wcześniej dyrektor szkoły doskonalenia techniki w Espanyolu Barcelona. To doświadczony na arenie międzynarodowej trener młodzieży z 20 – letnim stażem pracy. Obecnie wykładowca i organizator kursów trenerskich w katalońskiej szkole piłkarskiej. Jego uczniami byli m.in. Mark Bartra (jako zawodnik, do niedawno grający w FC Barcelona, obecnie Borussia Dortmund) i Tito Vilanova (jako trener, prowadząc FC Barcelona zdobył tytuł mistrza Hiszpanii).
Kurs Smartfootball odbędzie się 20 oraz 21 sierpnia (dwa niezależne terminy). Zapisy oraz szczegóły: smartfootballpolska@gmail.com tel. 798 549 177 (http://pilkarskienadzieje.eu)