Boisko w Stalowej Woli otwarte w wielką pompą

36
DSC 0063

DSC 0063
Mieczysław Golba był jedną z osób, które w miniony piątek (5 sierpnia) dokonały otwarcia sztucznego boiska w Stalowej Woli. W tej miłej uroczystości prezesowi Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej towarzyszyli m.in.: prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, senator Janina Sagatowska, poseł Rafał Weber, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

 

Prezes Golba osobiście podziękował ministrowi Stawiarskiemu, marszałkowi Ortylowi i prezydentowi Nadbereżnemu za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu, wręczając im przy okazji pamiątkowe grawertony. Pełnowymiarowe boisko o wymiarach 73,52 m na 117,72 m znajduje się na terenie obiektów MOSiR w Stalowej Woli. Koszt jego budowy wyniósł 3 mln złotych.

– Serce rośnie, gdy się widzi jak na Podkarpaciu powstaje kolejny obiekt, który wzbogaci bazę sportową naszych klubów. Cieszę się, że piłkarze Stali Stalowa Wola począwszy od orlików na seniorach kończąc zyskali płytę treningową, która przydatna jest szczególnie wtedy gdy przyjdzie jesień i zima. Na pewno to boisko będzie służyć też piłkarzom z okolicznych klubów oraz piłkarkom Aquilli Stalowa Wola. Można powiedzieć, że aż chce się trenować na takim obiekcie – powiedział prezes Golba, który cieszył się, że to nie koniec inwestycji w Stalowej Woli związanych z infrastrukturą piłkarską.

DSC 0058

Podczas uroczystości Jarosław Stawiarski ogłosił bowiem, że Ministerstwo Sportu i Turystyki udzieli dotacji w wysokości minimum 15 milionów złotych na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Do 2018 roku na stadionie miejskim powstanie nowa trybuna główna z pełnym zapleczem, podgrzewana murawa z oświetleniem, dwa boiska treningowe trawiaste i boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym. – Pan minister przywiózł nam bardzo dobre wiadomości. To będzie jedna z perełek na Podkarpaciu. Cieszę się, że wreszcie zaczynamy gonić pod względem infrastruktury resztę piłkarskiej Polski. Wierzę, że za tym pójdą też wyniki sportowe. Tego typu ośrodek jest bardzo potrzebny naszemu regionowi. Nasze kadry wojewódzkie będą tu na pewno często gościły. Z pewnością będzie też okazja by poprosić Zarząd PZPN, by któraś z młodzieżowych reprezentacji naszego kraju, tutaj rozegrała jakiś ciekawy mecz – dodał prezes Golba.
Podczas piątkowej imprezy odbył się też mecz towarzyski, w którym zaproszone specjalnie na tą okazję Orły Górskiego pokonały reprezentację Samorządowców 12-2. Kapitanem biało-czerwonych był Jan Domarski.

DSC 0677