Stal otrzymała puchary za awans

38
DSC7572

 DSC7572

W poniedziałek 1 sierpnia Mieczysław Golba był gościem na meczu I ligi pomiędzy Stala Mielec i Sandecją Nowy Sącz. Zanim piłkarze przystąpili do rywalizacji, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w towarzystwie wiceprezesa naszego Stowarzyszenia, wręczyli efektowne puchary za awans wywalczony do tej klasy rozgrywkowej przez drużynę Janusza Białka.

 

– Cieszę się bardzo, że po 20 latach I liga znów zagościła w Mielcu. Gratuluję serdecznie awansu piłkarzom Stali, trenerowi Białkowi i jego współpracownikom oraz naszemu koledze z Zarządu Podkarpackiego ZPN – prezesowi mieleckiego klubu Jackowi Orłowskiemu. To dzięki nim, nasz region przestał być białą plamą w rozgrywkach centralnych – powiedział Mieczysław Golba.

 DSC7591
Prezes Podkarpackiego ZPN przed meczem pogratulował samym piłkarzom i działaczom oraz wręczył im puchar upamiętniający ich awans, a także pamiątkowy grawerton. Z kolei wiceprezes Zając przekazał Puchar ufundowany przez Zbigniewa Bońka prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Po meczu prezes Golba skomentował inauguracyjny mecz Stali z Sandecją. – Czujemy trochę niedosyt, tym bardziej, że nasz zespół był bliżej wygranej. Mam nadzieję, że tą odniesie już w kolejnym meczu. Po cichu liczę, że pobyt Stali w I lidze zaowocuje w niedalekiej przyszłości jej awansem do ekstraklasy – dodał prezes Golba.

 DSC7508