Delegaci na zjazd PZPN wybrani

62
DSC7262

 DSC7262Mieczysław Golba, Wiesław Lada, Edward Chmura, Tadeusz Kulik oraz Wojciech Sokołowski będą delegatami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na jesienny Zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O takim wyborze zdecydowało Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Podkarpackiego ZPN, które w sobotę 30 lipca odbyło się w Rzeszowie. Zebrani nie zgłosili innych kandydatów. – Cieszę się, że każdy z okręgów i podokręgów tworzących na związek ma swojego przedstawiciela. Dodam, że w Warszawie będziemy mieli jeszcze jednego reprezentanta – będzie nim delegat Stali Mielec, która jako klub I ligi ma swój mandat – powiedział Mieczysław Golba.

Zebrani wybrali też osoby, które w przypadku zdarzeń losowych zastapią danego delegata na jesienny zjazd PZPN oraz określili zasady zastępstw. Na liście rezerwowych delegatów znaleźli się: Wojciech Zając, Robert Pieszczoch, Henryk Sowa, Mariusz Szymański i Sławomir Bezara.

Prezes Podkarpackiego ZPN w trakcie sobotnich obrad, które odbyły się w Hotelu Rzeszów przedstawił też krótkie sprawozdanie z dotychczasowej działalności swojej oraz Zarządu.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom delegaci nie zajęli się uchwaleniem nowego Statutu Związku. – Projekt powstał, ale pojawiały się uwagi i sugestie od różnych części naszego środowiska co do niektórych jego punktów czy paragrafów. Nie chcieliśmy na szybko go zatwierdzać, lepiej spokojnie go dopracować i w przyszłości uchwalić – dodał prezes Golba.

 DSC7203
Uchwała o darmowych wejściach odrzucona
Delegaci odrzucili też uchwałę, która miała zobowiązać kluby na Podkarpaciu, by na swoje mecze wpuszczały za darmo członków Wydziałów i Komisji Podkarpackiego ZPN oraz Okręgów i Podokręgów na terenie ich działania. – Wola podjęcia takiej uchwały padła podczas lutowego Zjazdu Wyborczego naszego Stowarzyszenia. W sobotę niektórzy delegaci zgłaszali wnioski by możliwość darmowych wejść poszerzyć o kolejne grupy osób związanych z działalnością piłkarską. Wolą większości zdecydowaliśmy jednak w całości odrzucić tą uchwałę. Grupa uprawnionych do ewentualnych wejść mogła wynosić około dwustu osób, a nawet i więcej. W skali globalnej to sporo. Skoro mówimy o pomocy naszym klubom, to nie drenujmy w ten ich portfeli. Myślę, że każdego stać na to by wydać te kilka złotych kupując bilet na mecz. Sami przez to nie zbiedniejemy, a w jakiś sposób dołożymy małą cegiełkę do wpływów meczowych naszych klubów. Dlatego cieszę się, że ta uchwała nie została przyjęta.

 DSC7247
Prezydenckie krzyże dla zasłużonych
Podczas sobotniego zjazdu doszło też do miłej uroczystości odznaczenia zasłużonych dla sportu działaczy. Tym razem były wręczane Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Z rąk senatora Mieczysław Golby otrzymali je: Bronisław Błaszkiewicz (złoty), Tadeusz Lis (srebrny), Tadeusz Godek (brązowy). – To wspaniałą nagroda dla naszych Kolegów, którzy zapracowali na nią wieloletnią pracą na rzecz piłki nożnej, ale i sportu jako takiego. Serdecznie im gratulujemy i nie pozostaje nam nic innego jak czerpać z ich doświadczeń i naśladować – powiedział senator Golba.

GALERIA ZDJĘĆ