Prezes Golba spotkał się z IV-ligowcami

45
DSC7067

 DSC7067
Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej spotkał się w poniedziałek 25 lipca z przedstawicielami klubów IV ligi. Tematem posiedzenia był zbliżający się sezon w tej klasie rozgrywkowej.


– IV liga już dawno nie była tak mocna jak obecnie. To będą wyjątkowe rozgrywki, udział tylu uznanych klubów z pewnością wpłynie na podniesienie ich poziomu – powiedział prezes Golba, który podczas spotkania nakreślił zebranym także działania jakie podejmowane są przez Podkarpacki ZPN oraz plany na bliższą i dalszą przyszłość.
W spotkaniu wziął udział także przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji – podkomisarz Krzysztof Cupryś. – Na bieżąco monitorujemy sytuację i w miarę potrzeb będziemy pomagać klubom przy zapewnieniu bezpieczeństwa podczas meczów ligowych. Dzięki dobrej współpracy zarówno z Podkarpackim ZPN jak i uczestnikami rozgrywek, skala incydentów na meczach jest mała i mamy nadzieję, że ten trend si utrzyma – stwierdził podkomisarz Cupryś.
Przedstawiciele klubów mieli też okazję porozmawiać z przedstawicielem Kolegium Sędziów, które reprezentował Mariusz Złotek. Uznany arbiter mówił m.in. o zmianach w przepisach. – Tych jest naprawdę sporo. Wiele zmieniło się w kwestii ubiorów zawodników, które mają być jednolite kolorystycznie tzn. wszelkie dodatki do nich muszą być w tych samym barwach co koszulka, spodenki bądź getry. Na pewno sędziowie będą zwracali na to uwagę. Nie zmieni się na pewno podejście Kolegium Sędziów w kwestii poziomu prowadzenia zawodów. Arbitrzy delegowani na mecze mają odznaczać się nienaganna kultura osobistą i prowadzić zawody najlepiej jak potrafią. Pomyłki będą się zdarzać, ale tych nie unikniemy, bo są one na każdym poziomie rozgrywek. Dążymy jednak do tego by ograniczać je do minimum, a jeśli jakiś sędzia zanotuje wyraźny spadek formy, wówczas będzie odpoczywał od prowadzenia meczów – tłumaczył Mariusz Złotek.
Sezon 2016/17 w IV lidze podkarpackiej zostanie zainaugurowany 6 sierpnia, runda jesienna zakończy się 13 listopada. W rozgrywkach weźmie udział 18 zespołów. Mistrz rozgrywek w czerwcu 2017 wywalczy awans do III ligi grupy IV.