Komunikat ws. pielgrzymki środowiska piłkarskiego do Strachociny

42
podkarpacki zpn

podkarpacki zpn
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej informuje, że 30 lipca odbędzie się pielgrzymka dla działaczy, klubów, trenerów, zawodników oraz sędziów. Miejscem docelowym dla tego historycznego wydarzenia będzie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

Poniżej przedstawiamy zaproszenie do udziału w pielgrzymce od Mieczysława Golby prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Szanowni Piłkarze, Trenerzy, Sędziowie i Działacze Klubów Sportowych z Podkarpacia!

W imieniu Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pozdrawiam Was wszystkich. Cieszę się, że po udanych dla polskiej reprezentacji mistrzostwach Europy, już za kilka tygodni nasze boiska sportowe znowu ożyją, gdy rozpoczniemy nowy sezon piłkarski.
Nim jednak to nastąpi, chciałbym Was zaprosić na I Pielgrzymkę Osób z Środowiska Piłkarskiego na Podkarpaciu, do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Decyzję o jej zorganizowaniu podjąłem w porozumieniu z Członkami Zarządu naszego Stowarzyszenia.
Strachocina, to miejscowość, którą co roku nawiedzają pielgrzymi z całej Polski. Wśród nich jest wiele osób związanych z naszym środowiskiem. To oni zauroczeni tym miejscem zwrócili się do mnie, aby przed rozpoczęciem nowego sezonu, zorganizować w Sanktuarium spotkanie dla naszej społeczności.
Dlatego, kierują zaproszenie do wzięcia udziału w tej pielgrzymce do wszystkich Państwa związanych z piłką nożną na Podkarpaciu i mam nadzieję, że przybędzie nas bardzo wielu. Postarajmy się, aby udział w pielgrzymce zaznaczyć przez swój klubowy strój. Zaprośmy na pielgrzymkę naszych kapelanów sportowych i życzliwych nam kapłanów. Niech będzie to wielkie święto Podkarpackiej Piłki Nożnej.

                                                                       Mieczysław Golba

                                                            Prezes Pod. ZPN w Rzeszowie

30 lipca 2016 Strachocina – Bobolówka (miejsce urodzenia św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski)
Program spotkania
godz. 14.00 – występ kapeli „Staszka Derenia”
godz. 14.30 – słowo zaproszonych Gości
godz. 15.00 – Msza św. w intencji piłkarzy, trenerów, działaczy, sędziów,
oraz zmarłych piłkarzy i działaczy sportowych
godz. 16.30 – spotkanie przy grillu
godz. 17.30 – zakończenie spotkania

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej prosi o przesyłanie zgłoszeń od zorganizowanych grup (np. kluby piłkarskie wraz z podaniem liczby uczestników) oraz osób prywatnych, które wyrażają wolę udziału w pielgrzymce, celem oszacowania przybliżonej liczby jej uczestników na adres: podkarpacki@zpn.pl do dnia 21 lipca 2016 r.