Zarząd Podkarpackiego ZPN obradował w Krośnie

43
DSC6465

 DSC6465
Sprawozdania z działalności poszczególnych Wydziałów i Komisji, korekta preliminarza budżetowego oraz powołanie sędziów, obserwatorów oraz delegatów bezpieczeństwa – te tematy zdominowały kolejne posiedzenie Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.


Po raz pierwszy w ten kadencji Członkowie tego gremium spotkali się na wyjazdowym spotkaniu, które odbyło się w miniony piątek i sobotę (15-16 lipca) w Krośnie w Hotelu Nafta. W pierwszej kolejności uchwalono kosmetyczne zmiany w regulaminach rozgrywek oraz powołano sędziów, którzy będą prowadzić zawody w nadchodzącym sezonie na szczeblu 3 i 4 ligi. W pierwszej z wymienionych klas rozgrywkowych nasz Związek będzie reprezentowało sześciu arbitrów: Maciej Łamasz, Tomasz Mroczek, Mateusz Nowak, Rafał Sawicki, Artur Szelc oraz Jakub Tomoń. Znacznie liczniejszą grupę stanowią arbitrzy powołani do rozstrzygania spotkań na poziomie 4 ligi. Znaleźli się w niej: Paweł Charchut, Kamil Dobosz, Sebastian Godek, Tomasz Jagieła, Marcin Konefał, Jakub Koza, Jakub Kozner, Łukasz Krasowski, Karol Krzak, Jacek Kuśnierz, Witold Kwaśny, Grzegorz Łącz, Mariusz Myszka, Bartosz Opiela, Marek Pająk, Dominik Paul, Jakub Pych, Łukasz Strzępek, Konrad Tomczyk, Kamil Wais, Mateusz Warzocha, Sebastian Winiarz, Wojciech Wolan, Michał Ziemba.

Wiadomo kto dostarczy piłki
Sprawozdania z działalności poszczególnych Wydziałów i Komisji Związku złożyli ich Przewodniczący lub osoby je zastępujące. Zarząd zaaprobował też decyzję Komisji ds. Nagłych, w tym tę dotycząca wyboru firmy, która dostarczy piłki dla naszych klubów zakupione z środków jakie Podkarpacki ZPN otrzymał od Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sumie będzie ich około 3700 sztuk, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Eurosport z Ustronia. – Nasz kontrahent ponadto wyposaży wszystkie reprezentacje Podkarpackiego ZPN w sprzęt sportowy. To dodatkowy bonus, którego przy tak dużym zamówieniu mieliśmy prawo oczekiwać . Piłki będą wyprodukowane przez Derbystar, kluby z IV ligi i niższy klas rozgrywkowych otrzymają na każdą drużynę po trzy sztuki – powiedział Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego ZPN.

 DSC6468

Członkowie Zarządu zaaprobowali decyzję Komisji ds. Nagłych by to firma  Eurosport z Ustronia była dostawcą 3700 piłke dla podkarpackich klubów

Podczas spotkania, analizowano też kwestię opłat transferowych. Ostatecznie uznano, że po obniżce stawek za żółte kartki i rejestracje zawodników, które zostały uchwalone na poprzednich posiedzeniach Zarządu, opłaty transferowe pozostaną na tym samym poziomie co przed sezonem 2015/16. – Każda obniżka wiąże się z mniejszymi wpływami do budżetu Związku, a to oznacza, że brakujących środków trzeba szukać gdzie indziej. Obniżenie opłat za kartki i tych za uprawnianie zawodników, to kolejny ukłon w stronę naszych klubów. Jako Zarząd, musimy też dbać o kondycję finansową Związku, szczególnie, gdy przymierzamy się do budowy siedziby. Aby mieć szansę na kredyt, Podkarpacki ZPN musi wykazać się odpowiednimi środkami na swoim koncie – argumentował Jacek Adamski wiceprezes ds. finansowych.

DSC 5868

Jan Domarski złożył sprawozdanie z działalności Rady Trenerów

Zjazd już wkrótce
Kwestię zmiany siedziby poruszył też Mieczysław Golba. – To, że temat ostatnio przycichł, nie oznacza, że nic się nie robi. Mamy już upatrzoną atrakcyjną działkę w centrum Rzeszowa, teraz rozmawiamy z władzami miasta i województwa, o tym by jak najtaniej ją pozyskać. Cały czas idziemy do przodu – dodał prezes Podkarpackiego ZPN, który wspomniał też o dwóch ważnych wydarzeniach jakie niebawem czekają nasze Stowarzyszenie. – 30 lipca odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Związku. Uchwalimy wówczas nowy statut czyli naszą konstytucję oraz wybierzemy przedstawicieli na jesienny zjazd PZPN. Po zakończonych obradach zapraszam wszystkich na pielgrzymkę do Strachociny. Zachęcajcie przedstawicieli klubów, działaczy, piłkarzy i sędziów, by również tam były. Niech to będzie ważne wydarzenia dla podkarpackiej piłki – zachęcał prezes Golba.

Komunikat z posiedzenia Zarządu Podkarpackiego ZPN z dn. 15-16.07.2016 r.