Prezes Golba podziękował trenerowi Zającowi za Euro

44
DSC6443

 DSC6443
W poniedziałek (11 lipca) w Hotelu Rzeszów odbyło się spotkanie Mieczysława Golby prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Bogdana Zająca II trenera reprezentacji Polski z przedstawicielami mediów. Głównym tematem był występ naszej reprezentacji podczas mistrzostw Europy.

Prezes Golba wręczył pochodzącemu z Jarosławia szkoleniowcowi pamiątkową paterę, puchar i list gratulacyjny. – Trener Zając jest naszym krajanem i jesteśmy dumni z jego osiągnięć. Jako główny asystent Adama Nawałki, ma duży wpływ na wyniki naszej reprezentacji, z której gry mogliśmy się tak bardzo cieszyć podczas Euro. Setkom ludzi pracującym w różnej roli w podkarpackiej piłce, pokazał, że stąd też można się wybić do wielkiego futbolu – powiedział prezes Golba.
Sam trener Zając podkreślał jak wielkie emocje wyzwoliły udane występy biało-czerwonych. – Z dowodami sympatii spotykamy się na każdym kroku. To pokazuje jak wielką popularnością cieszy się piłka nożna w naszym kraju. Cieszymy się, że jako reprezentacja mogliśmy się odwdzięczyć naszym sympatykom dobrymi wynikami. Po Euro czujemy satysfakcję, ale też i niedosyt oraz to, że nadal mamy coś do zrobienia. Niebawem zaczynają się kolejne eliminacje, tym razem do mistrzostw świata. Czekają nas kolejne wyzwania i trudne mecze. Na pewno jako drużyna nie osiągnęliśmy kresu możliwości. Przeciwnie, chcemy nadal się rozwijać i umacniać swoją pozycję na międzynarodowej arenie. Mamy w sobie dużo chęci do ciężkiej pracy i tyle samo pokory – zapewniał trener Zając, który chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące mistrzostw Europy.

 DSC6424

Szkoleniowiec najczęściej był pytany o pamiętny mecz z Portugalią i kwestię czy nie dało się podjąć większego ryzyka w tym meczu. – Może i można było się bardziej otworzyć, zaatakować z większą pasją. Zrobiły to Chorwacja oraz Francja i jak to się skończyło wszyscy doskonale widzieliśmy. Portugalczycy od wielu spotkań są niepokonani w meczach o punkty i to nie jest przypadek. My pokazaliśmy na boisku, że nie byliśmy od nich słabsi, o ich awansie zdecydowały rzuty karne, które zawsze są loterią. Mecz z nimi, czy inne spotkania na tym turnieju pokazały jak dużo pracy wykonała nasza drużyna i jaki zrobiła postęp. Weźmy takie Niemcy, dziś mistrzowie świata przystępując do meczu z nami wiedzą, że czeka ich bardzo trudne spotkanie, które niekoniecznie zakończy się ich wygraną. W finale kibicowałem Portugalii i gratuluję im wygranej – dodał II trener reprezentacji Polski.
Na koniec konferencji prasowej prezes Golba zapewnił dziennikarzy, że to nie ostatnie spotkanie jakie Podkarpacki ZPN zamierza zorganizować z bohaterami Euro 2016. – Niepoślednie role w tej drużynie odegrali pochodzący z naszego regionu Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko. Z nimi też jesteśmy w kontakcie. Gdy tylko będzie to możliwe, obaj piłkarze pojawią się u nas i będzie okazja, żeby im podziękować, a także podpytać o kulisy Euro – obiecał prezes Golba.

 DSC6437