Victoria Kobylany świętowała swój jubileusz

49
DSC 4389

DSC 4389

18 czerwca 2016 roku przeszedł do historii piłki nożnej w Kobylanach. Społeczność związana z Ludowym Klubem Sportowym Victoria świętowała tego dnia jubileusz 70-lecia jego powstania. Na uroczystościach gościli przedstawiciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.


Pierwszym akordem jubileuszowych obchodów był mecz drużyn młodzieżowych Victorii. Następnie odbyła się msza w intencji piłkarskiej braci z Kobylan, którą celebrował ks. Jan Wilusz, który pochodzi z Łęk Dukielskich oraz wikary Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kobylanach ks. Piotr Fil.
Po nabożeństwie miała miejsce oficjalna część jubileuszu. Na klubowym obiekcie zebrali się zaproszeni goście by uczcić zacną rocznicę. Imprezę rozpoczął Stanisław Jagiełło, wieloletni komentator sportowych imprez i zawodów, po czym głos zabrał prezes Victorii Kazimierz Krężałek. Powitał on posła Bogdana Rzońcę, starostę krośnieńskiego Jana Juszczaka, radną Powiatu Monikę Subik, wójta Gminy Chorkówka Andrzeja Konieckiego, wiceprezesów Podkarpackiego ZPN: Wojciech Zająca, Jacka Adamskiego i Andrzeja Włodarskiego z OZPN Krosno oraz przybyłych piłkarzy, działaczy i kibiców Victorii. Następnie prezes przedstawił krótki rys historyczny klubu, nie zapomniał też podziękować osobom zaangażowanym w działalność i rozwój klubu, zawodnikom za poświęcenie i dobrą grę zwieńczoną awansem w bieżącym sezonie do klasy „A”. Następnie miał miejsce okolicznościowy występ pań z zespołu śpiewaczego KGW Kobylany które przygotowały piękną i melodyjną wiązankę o Victorii Kobylany.

DSC 4475Po części artystycznej przystąpiono do wręczania okolicznościowych odznaczeń dla osób zasłużonych dla Victorii. Były brązowe, srebrne, złote oraz honorowe odznaki Podkarpackiego ZPN, medale i odznaczenia PZPN i okolicznościowe upominki od Rady Powiatu Krośnieńskiego, Urzędu Gminy w Chorkówce, Posła Bogdana Rzońcy. Po zakończeniu oficjalnej części jubileuszu odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Victorii Kobylany i Resovii Rzeszów. Na uwagę zasługuje także fakt wydania książki zawierającej wiele archiwalnych zdjęć i statystyk piłkarskich dotyczących Jubilata.

Galeria zdjęć