Srebrny medal Beniaminka na Baltic Footbal Cup 2016

45
beniaminek 2004 srebro

beniaminek 2004 srebro
Młodzi piłkarze z Beniaminka Krosno odnieśli kolejny sukces. Podopieczni Grzegorza Rausa zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju „Baltic Football Cup 2016” w Gdyni. W pokonanym polu nasz zespół zostawił wiele uznanych zespołów.

Baltic Football Cup to jeden z najbardziej prestiżowych i najmocniej obsadzonych turniejów organizowanych w Polsce. W fazie grupowej beniaminek pokonał UKS SMS Łódź 2-0, Sduszor Kaliningrad 3-0 i Chojnik Jelenia Góra 1-0, Lechię Gdańsk 2-0 i zremisowali po 1-1 z Legia oraz Evertonem. W fazie finałowej biało-niebiescy wygrali z SMS Bydgoszcz 1-0, Polonią Warszawa 3-0 i Karpatami Lwów 2-0, a punktami podzielili się z Zagłębiem Lubin (1-1). Te wyniki pozwoliły im awansować do finału, w którym ulegli 0-2 piłkarzom z Kijowa.
– To był niesamowity turniej. Zagraliśmy w finale z utytułowanym Dynamem Kijów. W bardzo długiej klasyfikacji pozostawiliśmy za nami tak uznane marki europejskie i polskie jak: Everton FC, Nottingham Forest, Zagłębie Lubin, Arkę Gdynia, Legię Warszawa, Karpaty Lwów, Lechię Gdańsk i wiele innych znakomitych zespołów – cieszył się Grzegorz Raus.
Finał „Baltic Football Cup 2016” odbył się na Stadion Miejskim w Gdyni. Beniaminek Krosno zagrał znakomity turniej i nie mogło zabraknąć również indywidualnych nagród dla krośnieńskich zawodników. W „Dream Teamie” turnieju znalazł się Antek Kozubal, a „Najlepszy bramkarzem” został wybrany Szymon Skrzęta.

balticcup 06
Beniaminka na zawodach w Gdyni reprezentowali: Szymon Skrzęta, Szymon Jastrzębski, Szymon Górka, Oskar Cierpiak, Patryk Winiarski, Patryk Słowik, Kacper Zygmunt, Mateusz Szafran, Antoni Kozubal, Krystian Jarosz, Aleksander Gazda, Mateusz Niedziałkowski, Szymon Serwiński, Kacper Bolanowski, Franciszek Jasiewicz, Jakub Matłosz. Trener: Grzegorz Raus. Asystenci: Karol Dobrzański, Mateusz Knap. Kierownik: Marek Bolanowski. Kibice Beniaminka.
Szczegółowa relacja z Baltic Football Cup 2016 na stronie: http://beniaminek.org/2016/06/08/relacja-z-turnieju-baltic-football-cup-2016/