JKS zdobył Puchar Polski Podkarpackiego ZPN

43
puchar

puchar
Piłkarze JKS 1909 Jarosław pokonali w środę 8 czerwca Stal Rzeszów 1-0 i to oni sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Okazałe trofeum niebiesko-czarni odebrali z rąk Mieczysława Golby prezesa Podkarpackiego ZPN.

Zwycięska drużyna otrzymała także pamiątkowe medale oraz czek o wartości 30 tys. złotych. Dodatkową premią jest też awans do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym. – Serdecznie gratuluję wam wygranej – powiedział podczas dekoracji do zwycięzców Mieczysław Golba. – Tym zwycięstwem potwierdziliście też dobre wyniki jakie osiągaliście w III lidze. Wierzę, że teraz staniecie się prawdziwą rewelacją Pucharu Polski na poziomie krajowym. Do zobaczenie w Warszawie 2 maja na meczu finałowym – dodał pół żartem prezes Podkarpackiego ZPN.

puchar5
Przegranym, prezes Golba przekazał oprócz medali czek o wartości 5 tys. zł ufundowanych przez Podkarpacki ZPN. – Tym razem nie udało się wygrać, ale i tak Stal zasłużyła na duże słowa uznania. W finale trochę zabrakło szczęścia, ale w przekroju całego sezonu byliście naszym najlepszym zespołem w III lidze. Wyrazu uznania za ostatnie dobre wyniki i życzę wam powodzenia w nowych rozgrywkach – mówił do biało-niebieskich Mieczysław Golba.
Spotkanie zgromadziło liczną widownię. Mimo wysokiej temperatury, piłkarze żwawo poruszali się po boisku. Więcej klarownych sytuacji miała Stal, m.in. rzut karny, ale rzeszowscy piłkarze byli w środę na bakier ze skutecznością. Bardziej konkretny był JKS, który za sprawą bramki zdobytej przez Łukasza Krzysztonia zgarnął główną nagrodę.

puchar2

Finał Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN

JKS 1909 Jarosław – Stal Rzeszów 1-0
Bramka: Łukasz Krzysztoń (53.)

JKS: Rafał Strączek – Bartosz Daszyk, Valerij Sokolenko, Marcin Sobol, Bartłomiej Gliniak, Michał Fedor (72. Rafał Zaborowski), Łukasz Krzysztoń, Rafał Surmiak, Bartłomiej Raba (89. Sebastian Pawlak), Sebastian Dziedzic, Rafał Kycko (60. Kacper Rop)

STAL: Dawid Kaszuba – Peter Suswam, Arkadiusz Baran, Kacper Drelich, Maciej Maślany (86. Patryk Zieliński), Radosław Kanach, Sławomir Szeliga, Sebastian Brocki (4. Michał Lisańczuk (79. Arkadiusz Gil), Damian Jędryas, Piotr Prędota, Łukasz Szczoczarz

puchar3puchar4

puchar1