Gra o Puchar i coś więcej

45
puchar polski logo 22356495

puchar polski logo 22356495
W środę 8 czerwca poznamy zdobywcę Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. O to trofeum i awans do ogólnopolskiej fazy rozgrywek rywalizować będą JKS 1909 Jarosław i Stal Rzeszów.

Stawka spotkania jest wysoka, tym bardziej, że obie ekipy otrzymają dodatkowe premie finansowe. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w wysokości 30 tys zł. Pokonany otrzyma kwotę 5 tys zł ufundowaną przez Podkarpacki ZPN. – Jest o co walczyć, na pewno nagroda pieniężna to dodatkowa motywacja dla obydwu zespołów. Obie drużyny to wiodące ekipy III ligi i spodziewam się przedniego widowiska. Komu będą kibicował? Oczywiście Stali i JKS-owi po równo, inaczej być nie może – żartował Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
JKS wygrał rozgrywki w OZPN Jarosław, natomiast w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim okazał się lepszy od LKS Pisarowce (OZPN Krosno). Stal była najlepsza w Podokręgu Rzeszów/Dębica, a w spotkaniu o awans do finału pokonała Strzelca Dąbrowica (Podokręg Stalowa Wola).

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego ZPN
JKS 1909 Jarosław – Stal Rzeszów
Stadion JKS, środa 8 czerwca godz. 17:00.
Sędziuje Mariusz Złotek.