Zbigniew Boniek gościem Podkarpackiego ZPN

47
4

4

Współpraca Polskiego Związku Piłki Nożnej z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej oraz Euro 2016 były tematem konferencji prasowej Zbigniewa Bońka i Mieczysława Golby. Prezesi obydwu związków spotkali się z przedstawicielami mediów 29 maja w Hotelu Rzeszów.

– Realizujemy z PZPN wiele różnych projektów. Współpracujemy przy szkoleniu młodzieży, prowadzimy wspólnie Akademię Młodych Orłów, niedawno organizowaliśmy jako Podkarpacki ZPN Turniej Trzech Narodów w Krośnie. Mamy nadzieję, że prezes Boniek i zarząd związku obdarzy nas jeszcze nie raz swoim zaufaniem i przydzieli nam kolejne mecze młodzieżowych reprezentacji – powiedział Mieczysław Golba.
Prezes Boniek zadeklarował, że kadry naszego kraju po raz kolejny pojawią się na Podkarpaciu. – Z uwagą śledzimy rozwój bazy sportowej w tym regionie. Jeśli będą odpowiednie stadiony, na pewno kolejne reprezentacje zagrają tutaj – obiecał szef PZPN, który podkreślał jak dobrze podczas pobytu w Arłamowie czują się podopieczni Adama Nawałki. – Stworzono im tam znakomite warunki. Sztab kadry jak i sami zawodnicy bardzo sobie chwalą pobyt w tym ośrodku.

6

Mieczysław Golba wręczył Zbigniewowi Bońkowi złota odznake Podkarpackiego ZPN 


Dziennikarze pytali prezesa Bońka o jego oczekiwania i nadzieje przed mistrzostwami Europy. – Mamy naprawdę fajną drużynę z jednym z najlepszych napastników na świecie, znakomitym defensywnym pomocnikiem, świetnymi bramkarzami, bardzo dobrym defensorem z ligi włoskiej i kilkoma innymi ciekawymi chłopakami. Wiem, że oczekiwania są duże, ale po raz pierwszy od kilku lat są w jakiś sposób uzasadnione. Musimy jednak zachować pokorę i ciężko pracować. W naszej grupie jesteśmy najniżej w rankingu, ale ten zespół mądrze prowadzony przez Adama Nawałkę stać na sukces. Dziś nie jestem w stanie zdefiniować co konkretnie miałoby nim być. Na pewno celem minimum jest wyjście do dalszej fazy rozgrywek – powiedział Zbigniew Boniek, a pytany o faworyta turnieju wskazał na Francję. – Oni już tak mają, że jak są gospodarzami wielkiej piłkarskiej imprezy, to potrafią ją wygrać. Poza tym mają bardzo silną drużynę, choć jak słyszałem kilku zawodników stracili z powodu kontuzji – dodał.

2

Niedzielną konferencje prasową zdominowały tematy zwiazane z Euro 2016 i współpracą obu zwiazków

Mieczysław Golba korzystając z okazji, wręczył Gościowi złotą odznakę Podkarpackiego ZPN za zasługi wniesione w rozwój piłki nożnej w naszym regionie. Z kolei Zbigniew Boniek zrewanżował się prezesowi naszego stowarzyszenie reprezentacyjną koszulką. – Współpraca między naszymi związkami układa się wzorowo. I o to chodzi. Możemy się różnić, mieć różne spojrzenia, ale nie możemy zapominać, że jesteśmy od tego by robić piłkę na każdym poziomie. To nasza główna rola. Podkarpacie zaś to rejon, który ma spore predyspozycje by wychowywać bardzo dobrych piłkarzy. Jest tutaj wiele klubów, młodzież chętniej garnie się do sportu niż w bogatszych regionach – zauważył prezes Boniek, który po konferencji udał się do Arłamowa na zgrupowanie reprezentacji Polski.