Prezes Golba odwiedził biało-czerwonych w Arłamowie

40
kadra

kadra

Mieczysław Golba miał możliwość z bliska obejrzeć zgrupowanie reprezentacji Polski, która przebywa w Arłamowie. Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej rozmawiał też z kadrowiczami i trenerem Adamem Nawałką.

Biało-czerwoni w Hotelu Arłamów przygotowują się do mistrzostw Europy, które już za kilkanaście dni rozpoczną się w Francji. W Bieszczadach wybrańcy trenera Nawałki mają ostatni obóz przygotowawczy. – Jesteśmy zauroczeni tym miejscem. W hotelu mamy wszystko czego nam trzeba w tej fazie przygotowań do Euro. Bardzo dobrze czujemy się na Podkarpaciu, a obecność kibiców pozwala nam już powoli poczuć atmosferę zbliżających się mistrzostw – powiedział Tomasz Iwan dyrektor reprezentacji.

IMG 20160524 200033

Prezes Mieczysław Golba i Marszałek Władysław Ortyl rozmawiali z Sławomirem Peszko nie tylko o mistrzostwach Europy, ale także o projektach piłkarskich jakie reprezentacyjny piłkarz chce rozwijać na Podkarpaciu 


Najwięcej fanów naszej reprezentacji było we wtorek, w tym dniu odbył się trening otwarty, na który mogło wejść 700 osób. Po nim piłkarze i sztab kadry przez ponad godzinę rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z kibicami. – Staramy się w miarę możliwości spełniać prośby naszych fanów, ale prosimy też o wyrozumiałość. Naszym nadrzędnym celem jest przygotowanie się do rywalizacji we Francji i na tym musimy koncentrować swoją uwagę i energię. Bardzo nam miło i przyjemnie, że kibice są z nami, ale nie zawsze możemy być do ich dyspozycji. Piłkarze zrobią wszystko by zrekompensować im to dobrą gra na francuskich mistrzostwach – dodał Tomasz Iwan.

IMG 20160524 200811Mieczysław Golba i Władysław Ortyl nie odmówili sobie możliwości zrobienia współnego zdjęcia z Adamem Nawałką 
To właśnie on był przewodnikiem Mieczysława Golby, który miał okazję zobaczyć w jakich warunkach mieszkają, odpoczywają, a także trenują kadrowicze. Prezes Podkarpackiego ZPN z bliska obserwował także otwarty trening kadry. Po nim miał okazję porozmawiać z trenerem Nawałką oraz poszczególnymi piłkarzami. Szczególnie długo uwagi poświecił Sławomirowi Peszcze i Arturowi Jędrzejczykowi, którzy wywodzą się z Podkarpacia. – Całej reprezentacji gorąco kibicujemy, ale im szczególnie. W końcu to są nasi krajanie, którzy nie zapomnieli skąd pochodzą. Mam nadzieję, że na Euro walnie przyczynią się do dobrych wyników naszej drużyny. Obiecali mi to solennie – żartował prezes Golba, który skorzystał też z okazji by zaprosić trenera Nawałkę po mistrzostwach do wizyty na Podkarpaciu. – Teraz trener ma na głowie przygotowanie zespołu i nie wolno mu przeszkadzać, ale po Euro w dogodnym dla niego terminie, będzie nam niezmiernie miło go u nas gościć. Przy okazji chciałbym podziękować Panu Tomaszowi Iwanowi, który tak fajnie się tutaj nami zajął. Nie zamierzaliśmy przeszkadzać drużynie, ale też wypadało mi jako prezesowi Podkarpackiego ZPN powitać nasz zespół na podkarpackiej ziemi – dodał prezes Golba.
Otwarty trening reprezentacji prezes Golba miał okazje obejrzeć w towarzystwie marszałka województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, który również pofatygował się do Arłamowa.

FILM Z OTWARTEGO TRENINGU KADRY I WIZYTY PREZESA GOLBY W ARŁAMOWIE

film