Finał Pucharu Polski 8 czerwca w Jarosławiu

96
puchar

puchar

8 czerwca na stadionie w Jarosławiu zostanie rozegrany mecz finału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. O trofeum i atrakcyjne nagrody walczyć będą piłkarze JKS 1909 Jarosław i Stali Rzeszów.


O miejscu rozegrania zawodów zdecydowało losowanie, które odbyło się podczas spotkania Mieczysława Golby prezesa Podkarpackiego ZPN z medalistami Pucharu Tymbarka. – Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, bo do rywalizacji przystąpią dwa czołowe zespoły III ligi. Zespoły mają o co grać, oprócz głównego trofeum zwycięzca otrzyma 30 tys. złotych i prawo występów w rozgrywkach pucharowych na szczeblu centralnym. Z kolei pokonany też z niczym nie odejdzie, bo Podkarpacki ZPN na jego konto przeleje kwotę 5 tys zł. Komu będę kibicował? Obu zespołom po równo, niech wygra lepszy – powiedział prezes Golba.
W losowaniu gospodarza meczu finałowego udział wziął Władysław Ortyl marszałek województwa Podkarpackiego. Byli także obecni przedstawiciele obu klubów – Bartłomiej Kud (JKS) i Jacek Szczepaniak (Stal).
Finał Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN
JKS 1909 Jarosław – Stal Rzeszów
8 czerwca, godz. 17:00.