Kolejna kadra Podkarpackiego ZPN wywalczyła awans

38
podkarpacki zpn

podkarpacki zpn

Kolejna nasza kadra zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W czwartek udział w tej imprezie zapewnili sobie chłopcy z rocznika 2000.

Podopieczni Marka Adamiaka zremisowali w Ostrowcu Świętokrzyskim z reprezentacją Świętokrzyskiego ZPN 0-0. Ten wynik dał naszej drużynie upragniony awans, bez względu na wynik ostatniego meczu z Małopolskim ZPN.
– To historyczny sukces. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji, że do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży awansowały dwa nasze zespoły. Przypomnę, że w ubiegłym tygodniu prawo gry w tej imprezie przypieczętowały dziewczęta z kadry U-16 Podkarpackiego ZPN. Cieszymy się, że teraz w ich ślady poszli chłopcy z reprezentacji U-16 naszego związku. Co cieszy blisko awansu są też zawodnicy z rocznika 2001 walczący o awans do finałów Pucharu Kazimierza Górskiego– powiedział Henryk Rożek, trener koordynator Podkarpackiego ZPN.
Przywołany przez trenera Rożka zespół wygrał z rówieśnikami z Świętokrzyskiego ZPN 1-0. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Krystian Lewiński. W ostatniej kolejce podopieczni Lecha Czaji zagrają z reprezentacją Małopolskiego ZPN w Krośnie. Aby zapewnić sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek, nasz zespół nie może tego spotkania przegrać.

Kadra 2000
Świętokrzyski ZPN-Podkarpacki ZPN 0-0
Podkarpacki ZPN: Barszcz, Półchłopek, Andreasik, Słoma, Kordas, Obłoza, Piątkowski, Kowalski, Szafar, Dusiło, Twardowski oraz Ząbczyk, Zygmunt, Kania, Puzon, Sajdak P, Sajdak N, Król
Kadra 2001
Świętokrzyski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-1
Podkarpacki ZPN: Kaczorowski- Pankiewicz, Bujak, Siedlecki, Czerepak- Cichoń, Dziopak, Blahuciak, Ciepiela, Witek – Lewiński oraz Dziura, Olejarka, Knap, Pretnik, Urban, Hyrchel, Dutka