Rzeczowa dyskusja o nowej III lidze

44
DSC5781

 DSC5781

W poniedziałek 16 maja w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach odbyło się spotkanie dotyczące rozgrywek III ligi grupy 4 w sezonie 2016/17. W briefingu uczestniczyli przedstawiciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

 

W stolicy świętokrzyskiego stawiły się także delegacje Małopolskiego ZPN i Lubelskiego ZPN. Zespoły z wszystkich wymienionych związków tworzyć będą grupę 4. III ligi, która powstanie po reformie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na poniedziałkowym spotkaniu po raz kolejny został omówiony projekt regulaminu rozgrywek na zbliżający się sezon. Zebrani często wnosili poprawki, dokument został przekazany do dalszych prac, które koordynuje Świętokrzyski ZPN, jako związek nadzorujący nowe rozgrywki w przyszłym sezonie.

Gospodarze spotkania przedstawili też wstępny projekt terminarza. Według niego start ligi planowany jest na 6 sierpnia, zakończenie rundy jesiennej nastąpić by miało 20 listopada. Z kolei runda wiosenna miałaby się rozpocząć 4 marca 2017 r., a ostatnia kolejka ligowa planowana jest na 10/czerwca 2017 r.

Uczestnicy dyskutowali też nad liczbą sędziów, obserwatorów i delegatów, jakie każdy z związków miałby prawo delegować do obsługi rozgrywek. – To było rzeczowe i potrzebne spotkanie. W wielu kwestiach się zgadzamy, ale są też takie w których się różnimy. Na pewno jednak do startu ligi znajdziemy porozumienie. Co cieszy wszystkie związki szukają takich rozwiązań by jak najbardziej ulżyć klubom pod względem finansowym. Nie ma bowiem co ukrywać, że nowa III liga będzie bardziej kosztowna dla jej uczestników niż ta funkcjonująca w obecnym kształcie – podkreślił Jacek Adamski wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Oprócz niego nasz związek na spotkaniu w Kielcach reprezentowali Wacław Mazur (dyrektor biura Podkarpackiego ZPN), Andrzej Bieńkowski (przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa), Marek Komoński (Kolegium Sędziów) oraz Piotr Pezdan (przewodniczący Wydziału Gier).