Wielkie sukcesy i wielkie nagrody dla naszych reprezentantów w Pucharze Tymbarku

43
Golba U10 Beniaminek Krosno

Golba U10 Beniaminek Krosno

XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” była niezwykle udana dla zespołów reprezentujących nasz region. Srebrne medale w kategorii do lat 10 zdobyły piłkarki Beniaminka Krosno i piłkarze AP Stalowa Wola. Indywidualne wyróżnienia przypadły też zawodnikom tych zespołów. A wszystko to działo się na oczach najważniejszych osób w polskiej piłce nożnej i w niesamowitej otoczce Stadionu Narodowego w Warszawie.

Podczas finału ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski, czyli blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie, który uświetnił występ Margaret, młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie 30 kwietnia i 1 maja zostały rozegrane mecze fazy grupowej.
Akademia Pilkarska II miejsceAP Stalowa Wola podczas ceremonii wręczenia medali
Zwycięzców XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie PGE Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Przy przedzierającym się przez otwarty dach słońcu oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw, by rozegrać 4 pasjonujące spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. – To było niesamowite przeżycie być tam z naszymi drużynami i przeżywać te finały. Biorąc pod uwagę, że w decydujących meczach na cztery drużyny z Podkarpacia – zagrały dwie – trudno nie mówić o wielkim sukcesie. Jeszcze raz gratuluję dziewczynkom z Beniaminka Krosno i chłopcom z AP Stalowa Wola. Słowa uznania należą się także trenerom tych zespołów Marcinowi Maculskiemu i Michałowi Czubatowi oraz osobom, które im pomagały. Oni wszyscy wykonali kawał dobrej roboty – powiedział Mieczysław Golba.

Beniaminek Krosno Ii miejsceDziewczynki z Beniaminka Krosno z pucharem i medalami 

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej gorąco dopingował nasze zespoły podczas poniedziałkowych finałów oraz razem z nimi cieszył się z srebrnych medali, a także nagród indywidualnych. Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii U-10 dziewcząt została bowiem wybrana Kinga Głód z Beniaminka. Z kolei Bartosz Pioterczak z AP Stalowa Wola został królem strzelców w kategorii U-10 chłopców, zdobywając 11 bramek.

najlepsza zawodnicza U10 Kinga Głód benjaminekNajlepszy strze3ec AP U10 Bartosz Pioterczak

Kinga Głód (Beniaminek) i Bartłomiej Pioterczak (AP Stalowa Wola) otrzymali wyróznienia indywidulane w kategorii U-10

Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21), a także Dariusz Michalczewski. Dodatkową atrakcją dla piłkarzy i kibiców była obecność Tomasza Zimocha z Polskiego Radia oraz Mateusza Borka z Polsatu, którzy na żywo skomentowali spotkania finałowe. Za sprawą transmisji internetowej finałowe mecze śledziły tysiące widzów. To dzięki temu internauci mogli zobaczyć niesamowity mecz AP Stalowa Wola z FA Szczecin, rozstrzygnięty dopiero po dramatycznej serii rzutów karnych. Co ciekawe jego bohaterem został Mateusz Maślak, który … nie strzelił rzutu karnego dla naszej drużyny. Załamany tym faktem, nie mógł powstrzymać łez, zyskując sympatię wszystkich obecnych na stadionie. Małego piłkarza osobiście pocieszał PZPN Zbigniew Boniek.

Boniek pociesza zawodnika AP po niestrzeleniu decudukacego karnegoZbigniew Boniek pocieszał Mateusza Maślaka z AP Stalowa Wola po przegranym przez jego zespół konkursie rzutów karnych  

– Sport to najlepsza rzecz, jaka może spotkać dziecko na etapie dorastania. Sporty drużynowe w szczególności wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale też uczą szacunku dla innych i współpracy z grupą. Fajnie, że już na tym etapie widać jednostki, które mogą liczyć na granie na najwyższym poziomie w przyszłości, ale turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma przede wszystkim umożliwić tym dzieciom zabawę i dobry początek przygody z piłką. Dobrze, jak przy tym nauczą się wygrywać, ale nawet płacz po porażce to najpiękniejszy płacz, jaki może dziecko spotkać– powiedział prezes PZPN.
Pod wrażeniem rywalizacji młodych sportowców był też Adam Nawałka – To fantastyczna impreza, która daje szanse dzieciom wybiegania się, pokazania swojej energii i przy tym fantastycznej zabawy, bo to zawsze musi przyświecać tego rodzaju turniejom. Jest też świetną okazją, żeby pokazać się z najlepszej strony, bo to tutaj można pierwszy raz błysnąć swoim talentem. Stanowi to świetną reklamę dla piłki nożnej. Życzę wszystkim uczestnikom, aby turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był dla nich początkiem fantastycznej przygody i aby granie w piłkę zawsze sprawiało im wielką przyjemność – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski.

golba tomaszewski

Zmagania młodych piłkarzy prezes Golba oglądał m.in. w towarzystwie Jana Tomaszewskiego  

Klasyfikacja Generalna Finału Ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

U-10 DZIEWCZĘTA
1. KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Szóstka Inowr.)
2. PODKARPACKIE (UKS Beniaminek Krosno)
3. ŚLĄSKIE (UKS Sparta Katowice)
4. LUBUSKIE (MUKS Stilon 3)
5. MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia)
6. ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)
7. OPOLSKIE (PSP Łubniany)
8. ZACHODNIOPOM. (UKS Victoria Sianów)
9. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 2 Biskupiec)
10. LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)
11. MAŁOPOLSKIE (LUKS Sobolik Sobolów)
12. ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Chlewice)
13. DOLNOŚLĄSKIE (LKS Dragon Miszkowice)
14. WIELKOPOLSKIE (KA 4 resPect)
15. POMORSKIE (SP 6 Malbork)
16. PODLASKIE (UKS Łomżyczka)

U-10 CHŁOPCY
1. ZACHODNIOPOM. (FA Szczecin)
2. PODKARPACKIE (AP 2007 Stalowa Wola)
3. LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw)
4. MAŁOPOLSKIE (UKS UL 2)
5. LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin)
6. POMORSKIE (UKS Olimpijczyk Kwakowo)
7. KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS GOL Brodnica)
8. OPOLSKIE (UKS FA Opole U10)
9. DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Jelenia Góra)
10. ŚLĄSKIE (AMP Tiki Taka)
11. MAZOWIECKIE (UKS Varsovia)
12. WIELKOPOLSKIE (SP 51 Poznań)
13. ŁÓDZKIE (UKS APN Piotrków Tryb.)
14. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Jeziorany)
15. PODLASKIE (SP 19 Białystok)
16. ŚWIĘTOKRZYSKIE (Galacticos Ostrowiec Św.)

U-12 DZIEWCZĘTA
1. MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia)
2. WIELKOPOLSKIE (SP 45 Poznań)
3. KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)
4. ZACHODNIOPOM. (UKS Olimpia Szczecin)
5. PODLASKIE (SP Zabłudów)
6. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)
7. MAŁOPOLSKIE (UKS 3 Staszkówka Jelna)
8. ŁÓDZKIE (ULKS MOSiR Sieradz)
9. LUBELSKIE (UKS Dubler Opole Lubelskie)
10. PODKARPACKIE (UKS Orlik Harasiuki)
11. DOLNOŚLĄSKIE (Girls Soccer Academy)
12. ŚLĄSKIE (ISD-AJD Częstochowa)
13. LUBUSKIE (MUKS Stilon 1)
14. POMORSKIE (SP Kamienica Szlachecka)
15. OPOLSKIE (LUKS Biała Nyska)
16. ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Baćkowice)

U-12 CHŁOPCY
1. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SSP 4 Iława)
2. MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)
3. ZACHODNIOPOM. (SP 51 Szczecin)
4. ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)
5. ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP 1 Ostrowiec Św.)
6. MAZOWIECKIE (SP 1 Ząbki)
7. PODLASKIE (SP 5 Białystok)
8. POMORSKIE (SP Luzino)
9. PODKARPACKIE (NSPMS Mielec)
10. OPOLSKIE (UKS FA Opole U12)
11. DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Świdnica)
12. ŚLĄSKIE (SP 13 Żory)
13. WIELKOPOLSKIE (SP 8 Kalisz)
14. LUBELSKIE (Bobry Łęczna)
15. KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 3 Wąbrzeźno)
16. LUBUSKIE (SP 1 Rzepin)